reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

10

09 2023

Prawie pół miliona dla Podkowy na odnowę oblicza Parku Miejskiego


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Burmistrz Artur TusińskiPrawie pół miliona dla Podkowy na odnowę oblicza Parku Miejskiego - Grodzisk News


Mimo trwającego sporu o rewitalizację stawu w Parku Miejskim, osobno Podkowa Leśna pozyskała dotację na tzw. rewaloryzację przestrzeni parkowej i obiektów, które się w nim znajdują. Kwota dofinansowania to prawie pół miliona złotych.


O przyznaniu dotacji poinformował burmistrz Podkowy. – Otrzymaliśmy dofinansowanie 490 000 zł na rewaloryzację Parku Miejskiego w jego granicach ochrony konserwatorskiej zabytkowego układu otoczenia pałacyku – napisał w mediach społecznościowych Artur Tusiński.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– W ramach tego dofinansowania zostanie przygotowana dokumentacja koncepcyjna, następnie budowlano-wykonawcza rewaloryzacji założenia parkowego oraz wykonamy prace, na które pozwoli dofinansowania – dodał burmistrz.

Prawie pół miliona dla Podkowy na odnowę oblicza Parku Miejskiego - Grodzisk Newsfoto: Facebook/Burmistrz Artur TusińskiWłodarz nawiązał też do trwającego sporu sądowego i proceduralnego między miastem a Stowarzyszeniem Dendropolis, który na dobre zablokował rewitalizację stawu w parku. – Czy tym razem po wspólnie z mieszkańcami wypracowanej koncepcji uda nam się ją zrealizować, czy stała grupa zaskarżająca i to dofinansowanie zablokuje, czas pokaże. Na razie cieszymy się z nowych możliwości i nowego wyzwania – napisał Tusiński w mediach społecznościowych.

Przy tej okazji warto przypomnieć, że 1 października odbędzie się referendum, w którym mieszkańcy wypowiedzą się czy chcą rewitalizacji stawu, czy jednak nie.

Pytanie referendalne brzmieć będzie następująco: ”Czy jest Pan/Pani za dokończeniem rewitalizacji stawu w Parku Miejskim w Podkowie Leśnej według propozycji Miasta zakładającej stałe lustro czystej wody przez cały rok, opartej na historycznym założeniu parkowym autorstwa Leona Danielewicza?".

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.