TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

12

03 2015

Prawie 300 tysięcy na pielęgnację zieleni


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Podkowa Leśna wkrótce przystąpi do zasadniczych prac przy rewitalizacji Parku Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Sporą część kosztów pokryją pieniądze pochodzące z dotacji. Miasto jest już pewne prawie 280 tys. zł. dofinansowania na pielęgnację zieleni w parku.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Podkowiańscy włodarze szacują, że dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie pokryje 90 proc. wydatków na pielęgnacje parkowej zieleni i dodatkowe nasadzenia drzew.

W ramach planowanej rewitalizacji na terenie obiektu, obok części typowo parkowej, będzie funkcjonować część leśna, na której zostanie zachowane naturalne runo. W centralnym punkcie parku znajdzie się zaś stylizowana na kształt podkowy główna rabata złożona z roślin okrywkowych i cebulowych. Otoczy ją system połączonych ścieżek dla spacerowiczów. Nie zapomniano również o stylizowanych ławkach i lampach oświetlających park po zmroku.

W tym roku miasto zarezerwowało na inwestycję w Parku Przyjaźni Polsko-Węgierskiej 400 tys. zł. Kosztorysowa wartość całego przedsięwzięcia to ponad 900 tys. zł.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.