TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

12

03 2015

Prawie 300 tysięcy na pielęgnację zieleni


Grodzisk News


Prawie 300 tysięcy na pielęgnację zieleni - Grodzisk News


Podkowa Leśna wkrótce przystąpi do zasadniczych prac przy rewitalizacji Parku Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Sporą część kosztów pokryją pieniądze pochodzące z dotacji. Miasto jest już pewne prawie 280 tys. zł. dofinansowania na pielęgnację zieleni w parku.


reklama Grodzisk Mazowiecki

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Podkowiańscy włodarze szacują, że dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie pokryje 90 proc. wydatków na pielęgnacje parkowej zieleni i dodatkowe nasadzenia drzew.

W ramach planowanej rewitalizacji na terenie obiektu, obok części typowo parkowej, będzie funkcjonować część leśna, na której zostanie zachowane naturalne runo. W centralnym punkcie parku znajdzie się zaś stylizowana na kształt podkowy główna rabata złożona z roślin okrywkowych i cebulowych. Otoczy ją system połączonych ścieżek dla spacerowiczów. Nie zapomniano również o stylizowanych ławkach i lampach oświetlających park po zmroku.

W tym roku miasto zarezerwowało na inwestycję w Parku Przyjaźni Polsko-Węgierskiej 400 tys. zł. Kosztorysowa wartość całego przedsięwzięcia to ponad 900 tys. zł.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.