TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

30

03 2015

Postęp prac przy podkowiańskich inwestycjach


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Budowa budynku komunalnego, przebudowa ul. Bukowej, wymiana oświetlenia ulicznego ? to niektóre z bieżących inwestycji podkowiańskiego magistratu.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Wiosna już na dobre zagościła w Polsce. Temperatury za dnia często sięgają kilkunastu stopni Celsjusza. To już czas na wznowienie prac związanych m.in. z drogownictwem. Przygotowania do powrotu na plac budowy właśnie czyni wykonawca remontu ul. Bukowej na odcinku od ul. Topolowej do ul. Grabowej. Ustawiono już oznakowanie czasowej organizacji ruchu, wykonano dodatkowe badania warstwy wiążącej, aby sprawdzić czy jej jakość jest odpowiednia przed ułożeniem ostatniej warstwy nawierzchni asfaltowej.

Na tej samej ulicy, ale na fragmencie od ul. Grabowej do ul. Podleśnej mają zostać ustawione progi zwalniające. Wykonano już projekt zmian w organizacji ruchu, która obecnie czeka na zatwierdzenie w grodziskim starostwie. Progi pojawią się również na utwardzonym odcinku ul. Reymonta. Wyłoniono właśnie wykonawcę, który wykona projekt zmian w organizacji ruchu.

Warto podkreślić, że na początku marca oddano do użytku ul. Warszawską, która przeszła przebudowę. Wcześniej miała nawierzchnię gruntową, teraz auta jeżdżą po kostce brukowej. Oprócz zmiany nawierzchni został wykonany także drenaż przy krawężnikach, który ma zapobiec gromadzeniu się na drodze wód opadowych.

W Podkowie zamontowano również 20 lamp oświetlenia ulicznego wykonanego w technologii LED. Będą one testowane przez dwa miesiące. Urzędnicy chcą sprawdzić jakie oszczędności przyniesie eksploatacja takich lamp (LED-y mają duże mniejsze straty energii), a także jak na nowe oświetlenie będą reagować mieszkańcy. Nowe lampy pojawiły się na ulicy Jana Pawła II, Bluszczowej i Brwinowskiej.

Postępują prace również przy budowie lokali komunalnych, które powstają przy ul. Orlej. Zostały już wmurowane ściany parteru i piętra, gotowy jest strop nad parterem oraz schody klatki schodowej. Trwają prace przy wykonaniu zwieńczenia piętra.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.