TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

14

03 2015

Półtora miliona dotacji dla Trójmiasta Ogrodów


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Wczoraj (piątek) przedstawiciele Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów, czyli Podkowy Leśnej Milanówka i Brwinowa, podpisali z wojewodą mazowieckim umowę na dofinansowanie wykonania dokumentacji projektowej inwestycji dotyczących kilku różnych dziedzin. PTO dostanie aż półtora miliona złotych. Milion dołoży zaś od siebie.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Pieniądze pochodzą z programu Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju w ramach tzw. środków norweskich. Wniosek PTO zgłoszony do dofinansowania zakłada poprawę spójności obszaru Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów poprzez współpracę w zakresie polityki społecznej, kształtowania przestrzeni publicznej, gospodarki wodnej i komunikacji. Ujęto w nim wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowych wielu nowych inwestycji, które posłużą mieszkańcom każdej z trzech gmin. Chodzi zatem o rozbudowę ścieżek rowerowych i sieci wodociągowo kanalizacyjnej, budowę dróg i ważnych obiektów użyteczności publicznej.

? Początkowo wartość dofinansowania miała stanowić 85 procent wartości projektu, jednak próg ten został zmniejszony. Burmistrz Brwinowa Arkadiusz Kosiński przekonał nas jednak do zwiększenia wkładu własnego do potrzebnych 40 procent, dzięki czemu zakres projektu, a który otrzymaliśmy dofinansowanie będzie szerszy, niżby był, gdybyśmy się na taki krok nie zdecydowali ? mówi Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Podwarszawskie Trójmiasto Ogrodów Otrzyma półtora miliona złotych ze środków norweskich, a milion dołożą gminy zrzeszone w PTO. Pieniądze te pozwolą m.in. na zaprojektowanie ścieżki dla cyklistów wzdłuż linii WKD na odcinku od stacji w Grudowie przez Owczarnię aż do WKD Podkowa Leśna. Samorządy opracują również projekt ścieżki biegnącej wzdłuż ul. Sochaczewskiej w Brwinowie przez Grudów do Milanówka.

Otrzymane pieniądze pozwolą również na wykonanie dokumentacji budowy wspólnego cmentarza na terenie Owaczarni i Podkowy Leśnej. ? Ruszamy z realizacją z kopyta, ponieważ musimy go wykonać i rozliczyć do kwietnia 2016 roku ? podkreśla burmistrz Tusiński.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.