12 08 2015

Północ gminy skanalizowana jeszcze w tym roku?

12.08.2015, godz.: 14:43
Północ gminy skanalizowana jeszcze w tym roku?
fot. Archiwum

Na początku lipca informowaliśmy, że grodziski magistrat przystąpił do prac mających na celu skanalizowanie małych miejscowości znajdujących się w północnej części gminy, po upływie kilku tygodni wiele wskazuje na to, że inwestycję uda się zakończyć jeszcze w tym roku.

Na razie w najlepsze trwa budowa kanału ciśnieniowego biegnącego wzdłuż planowanej obwodnicy. Niejako w komplecie z kanałem głównym na północy pojawi się przepompownia ścieków w Kłudnie Starym. Instalacja rozpoczyna się w Kłudzienku i ma biec przez kolejne wsie aż dotrze do Grodziska. Następnie do kanału dobudowywane będą kolejne odgałęzienia wraz z przyłączami, do których docelowo podłączą się konkretne posesje.

– Zgodnie planem naprzód posuwają się prace przy budowie kanału, kolejnym etapem będzie wykonanie nowoczesnej przepompowni ścieków, dzięki temu raz na zawsze rozwiążemy kwestię podłączenia do kompleksowej instalacji sanitarnej małych miejscowości  na północy gminy – mówi nam Piotr Galiński, wiceburmistrz Grodziska. – Całą inwestycję chcemy zakończyć jeszcze w tym roku i przyłączyć poszczególne wsie do kanalizacji – dodaje.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata