04 11 2019

Policjanci podsumowali akcję „Znicz”

04.11.2019, godz.: 13:19
Policjanci podsumowali akcję „Znicz”
fot. Policja

Jak przebiegła tegoroczna akcja „Znicz” na drogach powiatu? Policjanci z grodziskiej komendy podsumowali działania trwające od końca października aż do wczoraj późnym wieczorem. Owo podsumowanie wypada na tle krajowych statystyk dość optymistycznie.

Akcja „Znicz 2019” wystartowała 31 października i trwała do 3 listopada włącznie. W tym okresie funkcjonariusze z grodziskiej komendy prowadzili na głównych i najbardziej ruchliwych trasach wzmożone kontrole, jak co roku najwięcej policjantów można było spotkać na głównych drogach wjazdowych i wyjazdowych. Kontrolowali prędkość i trzeźwość kierowców. Sprawdzali także czy dzieci są przewożone w odpowiednich fotelikach oraz czy wszyscy mają zapięte pasy bezpieczeństwa. Nie brakowało również działań zabezpieczających i prewencyjnych okolicach cmentarzy.

– Mimo dość dużego natężenia ruchu, na drogach powiatu grodziskiego było dość bezpiecznie. W czasie tych dni nie doszło do żadnego wypadku. Policjanci byli wzywani do 14 kolizji, większość z nich wystąpiła w pierwszym dniu działań. Po kontrolach stanu trzeźwości kierujących, policjanci zatrzymali 5 osób, które kierowały swoimi pojazdami w stanie nietrzeźwości. Wśród nich był 1 rowerzysta i 4 kierowców samochodów – omawia ten okres asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

– W czasie akcji „Znicz” policjanci nie otrzymali zgłoszeń dotyczących kradzieży w okolicach cmentarzy, ani innych przestępstw, które miałyby zakłócić spokojne przeżywanie tych ważnych dla mieszkańców i gości dni – podsumowuje.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.