TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

09

07 2018

Połdłączanie do sieci światłowodowej za półmetkiem


Grodzisk News


Połdłączanie do sieci światłowodowej za półmetkiem - Grodzisk Newsreklama Grodzisk Mazowiecki

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

?Inwestycja firmy Orange prowadzona w naszym mieście dotycząca światłowodów jest już zrealizowana w 55%. Jest to znakomity efekt, biorąc pod uwagę, że inwestycja pierwotnie miała się zakończyć w 2020 r. Już wiadomo, że do końca września powinniśmy pokryć światłowodami prawie 100% Podkowy Leśnej.  Do końca czerwca zostało podłączonych 708 gospodarstw domowych. Zgodnie z optymistycznymi zapowiedziami do końca września zostanie podłączonych 583, co daje w sumie 1291gospodarstw domowych w Podkowie Leśnej. To wszystkie, które zostały zgłoszone ? poinformował na swoim blogu burmistrz miasta ogrodu.

Przyłączenie poszczególnych gospodarstw domowych jest bezpłatne i ma w zamyśle inwestora zapewniać mieszkańcom superszybki internet o przepustowości co najmniej 100 Mb/s, a w większości przypadków prędkość łącza powinna być trzykrotnie wyższa.

? Na dzień dzisiejszy w Podkowie Leśnej ok. 305 klientów korzysta już z usług super szybkiego internetu (usługi aktywowane), oraz ok. 30 zamówień złożonych przez klientów jest w trakcie realizowania w firmie Orange. Do sieci światłowodowej, do końca lipca br. zostaną podłączone także wszystkie podkowiańskie szkoły, w terminie późniejszym wszystkie podkowiańskie budynki publiczne: przychodnie, CKiIO, biblioteka, Urząd Miasta, pompownie, kamery monitoringu i stacje uzdatniania wody. W perspektywie czasu ta inwestycja przyniesie miastu wymierne oszczędności, poprawi bezpieczeństwo i stabilność przesyłania danych, jak również otworzy nowe możliwości rozwoju ? omawia postępy przedsięzwzięcia ? burmistrz Artur Tusiński.

Włodarz zamieścił również szczegółowy wykaz ulic, na których albo już zakończono inwestycję, albo planowane są prace w ciągu następnych trzech miesięcy. Sprawdź tutaj.

💬︎   dodaj komentarz

Pozazdrościć, Milanówek jak zawsze zostaje z tyłu.

Internetowy
10-07-2018 09:43
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.