18

11 2019

Pogoń znów zwycięska

Pogoń znów zwycięska - Grodzisk News

Ważnym zwycięstwem Pogoni zakończył się wyjazdowy mecz z Ruchem Wysokie Mazowieckie. Oddaliło ono ekipę czerwono-białych od strefy spadkowej i oby tak pozostało.

Choć początek sobotniego meczu ? ponownie w tym sezonie ? nie ułożył się po myśli Pogoni, która nomen omen musiała gonić wynik już od czwartej minuty. Wtedy to pierwszy strzał gospodarzy na naszą bramkę przyniósł im gola. Podopieczni Roberta Moskala nie zdeprymowali się jednak takim obrotem sprawy i odpowiedzieli trafieniem wyrównującym niespełna kwadrans później. W 18. minucie po podaniu Kuby Kołaczka do remisu doprowadził Damian Jaroń. I taki wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej pogoń podkręciła tempo. Widać było większą determinację i chęć wygranej w ekipie z Grodziska. Taka postawa przyniosła efekt bramkowy w 60. minucie ? idealne dośrodkowanie Damiana Jaronia wykorzystał Kuba Kołaczek i było 2:1 dla Pgoni. Kropkę nad "i" w 89. minucie postawił Mateusz Kinast. Dodajmy jednak, że wynik mógłby wyglądać zgoła inaczej gdyby nie interwencja naszego bramkarza Piotra Zielińskiego, która uratowała zespół przed stratą gola na 2:2. To zwycięstwo które pozwoliło przeskoczyć w ligowej tabeli sobotniego rywala i usadowić się na 13. miejscu. Oby pozostało przy Pogoni po następnym, ostatnim już meczem ligowym w tym roku. W Aleksandrowie Łódzkim w sobotę 23 listopada o godzinie 13.00 zagramy z miejscowym Sokołem.