16

03 2024

Pogoń zagra dziś w Sieradzu

Piłkarze grodziskiej Pogoni powalczą dziś o kolejne punkty do ligowej tabeli. Po południu zagrają w Sieradzu z tamtejszą Wartą.

Zawodnicy Marcina Sasala po falstarcie z ekipą ŁKS-u Łomża w pierwszej kolejce po zimowej przerwie i utracie pozycji lidera, wrócili na właściwe tory wygrywając 2:0 z Victorią Sulejówek. Wrócili również na czoło III-ligowej tabeli (rywalizująca z Pogonią o pierwsze miejsce Legia II Warszawa przegrała na wyjeździe z Pelikanem Łowicz 1:2).

Dziś natomiast rywalem drużyny z Grodziska będzie Warta Sieradz, która nie najlepiej prezentuje się po przerwie zimowej. Drużyna prowadzona przez Krzysztofa Orzeszka w minionej kolejce doznała dotkliwej porażki – aż 1:5 z Unią Skierniewice, a jedynego gola dla Warty (samobójczego) zdobył zawodnik Unii i co ciekawe był to strzelec 4 goli w tym spotkaniu dla drużyny ze Skierniewic. Natomiast tydzień wcześniej tylko zremisowała u siebie z obecnie ostatnim zespołem w tabeli czyli Pilicą Białobrzegi.

Podbudowana ostatnią wygraną Pogoń trafia więc na rywala poturbowanego wysoką porażką i kiepskim występem z "czerwoną latarnią ligi". Czy gracze Marcina Sasala wykorzystają kiepską formę drużyny z Sieradza i przywiozą do Grodziska trzy punkty? Przekonamy się już dziś o godz. 14.00. Spotkanie zostanie rozegrane na stadionie przy ul. Sportowej w Sieradzu.