21

04 2024

Pogoń wygrywa i powiększa przewagę w tabeli!

Pogoń Grodzisk przystępowała do domowego meczu z Olimpią Zambrów w roli lidera tabeli i faworyta. Pokładanych w niej oczekiwań w nie zawiodła i wygrała pewnie 4:1, choć czerwono-biali rozstrzygnęli rezultat dopiero w ostatnich minutach pojedynku.

Na prowadzenie podopieczni Marcina Sasala wyszli w 38. minucie. Wówczas to ładne dośrodkowanie z lewego skrzydła równie atrakcyjnym strzałem głową wykończył Aleksander Gajgier. Tym samym na niespełna dziesięć minut przed przerwą Pogoń miała jednego gola zaliczki i z takim wynikiem piłkarze zeszli do szatni.

Po zmianie stron niemiło grodziskich zaskoczył Bartosz Bayer. 22-letni pomocnik Olimpii Zambrów w 55. minucie przebojem wkroczył w pole Pogoni i wpakował piłkę do bramki bronionej przez Dmytra Sydorenkę. Na tablicy widniał zatem wynik remisowy, a z każdą upływającą minutą rosy napięcie i niepewność wśród kibiców. Nie dziwi więc prawdziwy wybuch radości na trybunach, kiedy w 82. minucie Ołeksij Zinkewycz dał grodziskiemu zespołowi ponowne prowadzenie.

Minęło około 180 sekund, a wynik na korzyść Pogoni podwyższył Kamil Odolak. Tuż przed końcowym gwizdkiem rezultat ustalił Dawid Dzięgielewski, który wykorzystał stratę Olimpii, gdy ta rzuciła wszystkie siły do ataku.

Trzy punkty zdobyte w tym pojedynku wydają się podwójnie cenne, gdyż niespodziewanie aż 0:4 z Unią Skierniewice przegrała na wyjeździe Legia II Warszawa, czyli drugi zespół w tabeli. Tym samym Pogoń ma nad Legią już pięć punktów przewagi, a w następny weekendy oba zespoły zmierzą się ze sobą. Ewentualne zwycięstwo bardzo przybliżyłoby grodziski zespół do awansu.