06

11 2016

Pogoń remisuje w Węgrowie. Nadal lideruje w tabeli

Pogoń remisuje w Węgrowie. Nadal lideruje w tabeli - Grodzisk News

W meczu 17. kolejki IV ligi piłkarskiej piłkarze Pogoni Grodzisk zremisowali w niedzielę z Czarnymi Węgrów 2:2. Mimo podziału punktów, podopieczni Krzysztofa Chrobaka utrzymali się na czele tabeli z trzema punktami przewagi nad drugą drużyną Wisły Płock.

Mecz w Węgrowie zaczął się jednak zdecydowanie nie po myśli naszych piłkarzy. Oto bowiem już w 12. minucie prowadzenie zespołowi gospodarzy dał Rafał Komosa. Z każdą minutą Pogoń zyskiwała coraz wyraźniejszą przewagę, ale nie potrafiła udokumentować jej trafieniem do siatki przeciwników. Na przerwę podopieczni Krzysztofa Chrobaka schodzili więc przy rezultacie 0:1.

Po zmianie stron dość szybko udało się jednak doprowadzić do wyrównania na listę strzelców w 49. minucie wpisał się Maciej Wilanowski. Radość nie trwała jednak długo, bowiem już minutę później rozprężenie w szeregach Pogoni wykorzystali gospodarze i ponownie wyszli na prowadzenie. W kolejnych minutach nasza drużyna przycisnęła, chciała jak najszybciej po raz kolejny wyrównać stan meczu, a następnie wygrać. Pomiędzy 58. a 70. minutą czerwono-biali mieli trzy znakomite okazje do zdobycia gola na 2:2. Najpierw Damian Jaroń nie znalazł sposobu na bramkarza Czarny, następnie uderzenie Michała Strzałkowskiego trafiło w golkipera, zaś Michał Żółtowski trafił w słupek bramki gospodarzy.

Oblężenie pola karnego Węgrowa przyniosło wreszcie skutek 78. minucie, gdy piłkarze Krzysztofa Chrobaka wywalczyli rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Damian Jaroń i tym samym ustalił wynik spotkania na 2:2. Pogoń wyjechała więc ze stadionu Czarnych z punktem. Obecnie grodziski zespół ma ich 39, o trzy więcej niż wicelider Wisła II Płock.