29 05 2020

Podrzucają odpady do ulicznych śmietników. „Wszyscy za to dodatkowo płacimy!”

29.05.2020, godz.: 20:21
Podrzucają odpady do ulicznych śmietników. „Wszyscy za to dodatkowo płacimy!”

Grodziski magistrat zaapelował do mieszkańców o niepodrzucanie śmieci do ulicznych koszy. Urzędnicy podkreślają, że wszyscy za to dodatkowo płacimy.

Wiele miast w Polsce boryka się z problemem podrzucania śmieci do ulicznych koszy na śmieci. Pojemniki, które są ustawione w ciągach pieszych i pieszo – rowerowych, służą do pozostawienia odpadów, które powstały w trakcie przemieszczania się ludzi po terenach miejskich. Niestety część mieszkańców traktuje je jako zbiorniki na odpady domowe. Bardzo szybko się one zapełniają i miasta muszą częściej je opróżniać, co generuje koszty.

Ten problem dotyka także i Grodziska. – Zjawisko to może wydawać się marginalne, ale za usuwanie śmieci z ulicznych koszy wszyscy dodatkowo płacimy. Praktyka ta nie jest zrozumiała gdyż w ramach obowiązującej opłaty mieszkańcy mogą oddawać dowolną ilość śmieci. Tymczasem codziennie spotykamy się ze zjawiskiem ustawiania przy ulicznych koszach worków zapełnionych odpadami komunalnymi. W okresie epidemii to zjawisko się jeszcze bardziej nasiliło. Oczywiście Zakład Gospodarki Komunalnej na bieżąco zbiera wyrzucone śmieci i dba o czystość w mieście. Pamiętajmy jednak, że to jest nasza wspólną przestrzeń i nie podrzucajmy odpadów do ulicznych koszy – apelują urzędnicy z grodziskiego magistratu.

Poniżej kilka zdjęć miejskich pojemników.

💬︎ 3

Dodaj Komentarz

3 odpowiedzi na “Podrzucają odpady do ulicznych śmietników. „Wszyscy za to dodatkowo płacimy!””

  1. HB pisze:

    Uważam ze władze Grodziska i tak sa bardzo wyrozumiale .W większości państw rozwiniętych ludzie nie wyrzucaj butelek , petów, zostawiają po psach.
    Zeby wzbogacić Gminy Grodzisk i nauczać Polaków porządku powinno sie dawać wysokie mandaty
    Grodziszczanie nie dbają o nic poza własnym/ za soba/,. Codziennie spotykam sie z wyrzucaniem śmieci na ulice., piękne i mamy nawet nie zwracają dzieciom uwagI kiedy wyrzucają papierki.

  2. Gosc pisze:

    Rozumiem, ze to preludium grodziskich władz i podkład merytoryczny / alibi do wytlumaczenia sie z prawdopodobnej, kolejnej juz w niedługim czasie podwyzki opłat dla mieszkancow za wywóz śmieci…. jakos to trzeba przeciez wytlumaczyc. Poprzednie wzrosty cen tłumaczono ofertami od firm odbierających odpady, na zasadzie taki mamy klimat…. a teraz….? :))) czekamy na rozwój wydarzeń…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.