TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

12

03 2016

Podkowiańska zachęta do dialogu między kulturami


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


21 marca Podkowa Leśna obchodzić będzie nie tylko pierwszy dzień wiosny, lecz także Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową. Z tej okazji przygotowuj szereg wydarzeń poświęconych dialogowi międzykulturowemu. Wszystko pod hasłem: ?Podkowa bez granic?.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Inspiracją do realizacji tych działań jest potrzeba spotkania się w atmosferze otwartości i zaciekawienia sobą nawzajem. Potrzeba przyjrzenia się różnicom międzykulturowym. Potrzeba pokazania, że różnorodność jest ciekawa i może być inspiracją do rozmowy ? opisuje założenia inicjatywy Artur Tusiński, burmistrz Podkowy.

Wszystko startuje już dziś. Właśnie od soboty do końca marca na parkanie przy Podkowiańskim Liceum Ogólnokształcącym nr 60 oglądać będzie można ekspozycję zatytułowaną ?Dyskryminacja a edukacja? ? zbiór infografik na temat mniejszości?. 12 i 13 marca to także dni, w których zarówno dzieci, jak i dorośli mogą wziąć udział w międzykulturowych warsztatach ilustracji. ? Dzieci zapraszamy również na Warsztat podstaw języka arabskiego. Całe rodziny będą mogły wspólnie obejrzeć spektakl ?Baśnie syryjskie? ? zachęca na swoim blogu burmistrz Tusiński.

?19 i 20 marca ponownie odbędą się warsztaty: ilustracji dla dwóch grup wiekowych (dzieci i osoby dorosłe) i z jęz. arabskiego tym razem dla dorosłych. Podsumowaniem wydarzeń będzie spektakl Młodzieżówki Stowarzyszenia Praktyków Kultury ?Święto Wiosny // Święta Wojna?, który został przygotowany w 2014 roku przez młodych uchodźców z Gruzji, Kirgistanu, Czeczenii i Ukrainy, mieszkających w Warszawie i okolicach. Po spektaklu odbędzie się dyskusja z udziałem aktorów i aktorek, a po niej zapraszamy na degustację gruzińskich potraw ? wylicza kolejne wydarzenia w ramach ?Podkowy bez granic?

💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.