TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

31

05 2022

Podkowa z ponad 4,5 mln zł dofinansowania na przebudowę Sokolej i Orlej


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Burmistrz Artur TusińskiPodkowa z ponad 4,5 mln zł dofinansowania na przebudowę Sokolej i Orlej - Grodzisk News


Podkowa Leśna pozyskała rządowe dofinansowanie na przebudowę ul. Sokolej i remont Orlej. Miastu przyznano dokładnie 4 615 000 zł.


Obie ulice zostały zaprojektowane do modernizacji podobnie jak 12 kilometrów innych ważnych dróg w Podkowie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jeszcze w 2019 roku były to: Główna – odcinek Błońska-Wiewiórek, Kwiatowa (odcinek utwardzony od Wrzosowej do Parkowej, kolizja z energia elektryczną), Myśliwska ? odcinek Błońska ? Wiewiórek, Kościelna, Lipowa, Sosnowa ? odcinek od ul. Bukowej do torów kolejki WKD, Grabowa, Sasanek, Mickiewicza, Głogów, Dębowa, Bobrowa, Rysia, Warszawska ? odcinek od ul. Brwinowskiej do ul. Wróbla, Błońska – odcinek od ul. Brwinowskiej do ul. Jeleniej, Helenowska ? odcinek od ul. Brwinowskiej do ul. Jeleniej, Sarnia, Szpaków, Wróbla, Kukułek, Jodłowa (brak uzgodnienia), Gołębia (w trakcie uzgodnień), Zachodnia, Sokola, Ejsmonda, Kolejowa, Miejska – odcinek od ul. Brwinowskiej do ul. Jeleniej, Lotnicza.

Dziś spora część została już wybudowana, wiele czeka jednak wciąż na sprzyjające okoliczności finansowe, aby sukcesywnie przeprowadzać inwestycje.

Tak stało się w przypadku Sokolej i Orlej. – 4 615 000 zł - tyle pozyskaliśmy na przebudowę całej ul. Sokolej i remont ul. Orlej wraz z odwodnieniem i usunięciem kolizji energetycznych Ale się cieszę! Czekamy jeszcze na decyzję w sprawie Gołębiej. Pieniądze pochodzą z rządowego programu inwestycji strategicznych – poinformował na Facebooku Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

💬︎   dodaj komentarz

Inne gminy potrafia budować ulice, a u nas o Okrężnej i przyległych od 10 lat można mówić że sie zrobi przed kolejnymi wyborami. Ostatni rekord braku wizji to połączenie nowej Akacjowej (będąca wewnętrzną obwodnica miasta razem z piaskowa
i warszawska) z Radonska, to bedzie nowe miejsce tworzenia się korków, które bohatersko wlodarze będą rozwiązywać przez kolejne dekady.

KrisGG
31-05-2022 19:13

Wypowiedział się wiecznie niezadowolony. Ulżyło?

;)
31-05-2022 23:36
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.