TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

11

08 2015

Podkowa wychodzi na prostą


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Po listopadowych wyborach samorządowych nowy burmistrz Podkowy Leśnej Artur Tusiński oraz jego gabinet ?odziedziczyli? po poprzedniej kadencji dziewięć spraw sądowych dotyczących wypłaty odszkodowań i innych wierzytelności w związku z rozbudową szkoły. ? Część spraw udało się zakończyć po naszej myśli, a to oznacza oszczędności dla gminnego budżetu ? podkreśla burmistrz.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Procesy sądowe wynikają przede wszystkim ze złego nadzoru inwestycji ze strony miasta. Rozbudowa prowadzona była, gdy u sterów Podkowy stała Małgorzata Stępień-Przygoda. ? Proszę sobie wyobrazić, że wykonawca, który w zakresie powierzonego zadania obliczonego na około 1,5 mln zł, miał wykonać parkiet w szkole, ogrodzenie placówki i szereg innych rzeczy uzyskał zgodę miasta na zmianę technologii. Pozwoliła ona wygenerować oszczędności, które powinny zostać rozliczone w ofercie, ale tego nie zrobiono. W wyniku tego jeszcze nadpłaciliśmy firmie 206 tys. zł, a ona wystąpiła do sądu z roszczeniem o zapłatę kolejnych 280 tys. I najprawdopodobniej przegramy to postępowanie, bo urząd źle prowadził nadzór ? mówił nam jeszcze w lutym burmistrz Tusiński.

Jak sytuacja wygląda dziś? ? Kilka postępowań już się zakończyło, w sporej części wyroki są dla nas korzystne. Dzięki temu już teraz możemy mówić o sporym odciążeniu budżetu, bo nie będziemy musieli płacić wszystkich pieniędzy, których domagali się powodowie. Część spraw jeszcze się jednak toczy ? wyjaśnia podkowiański włodarz. ? Tak czy owak wiedząc m.in. o tych oszczędnościach planujemy istotne zmiany w budżecie ? zapowiada.

? Jedną z ważniejszych będzie zabezpieczenie pieniędzy, aby starać się o dotację w ramach schetynówek na kompleksową przebudowę ulic Kwiatowej i Paproci ? dodaje burmistrz Tusiński.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.