TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

10

08 2022

Podkowa i Nadarzyn też wysoko w rankingu „Wspólnoty”


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Magazyn „Wspólnota” opublikował ranking zamożności samorządów według kryterium dochodu w przeliczeniu na jednego mieszkańca za 2021 r. Grodzisk Mazowiecki, Nadarzyn i Podkowa Leśna po raz kolejny znalazły się wysoko w swoich kategoriach!


Od kilkunastu lat magazyn „Wspólnota” przygotowuje rankingi finansowe, m.in. dotyczące wydatków na inwestycje i poziomu zamożności w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Dochody poszczególnych samorządów w roku 2021, podobnie jak w latach wcześniejszych, zostały podzielone przez liczbę mieszkańców gminy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Wśród miast powiatowych najbogatsze w kraju znów są Polkowice (woj. dolnośląskie) z przychodem 7460,09 zł per capita. Na drugim miejscu znów uplasował się Grodzisk Mazowiecki z dochodem 6511,68 zł na mieszkańca o czym informowaliśmy tutaj. Trzecie w rankingu jest Zakopane (6022,36 zł).

W kategorii małych miast bardzo wysokie, siódme miejsce zajęła Podkowa Leśna, której dochód per capita wyniósł 8267,32 zł i ona również jest najbogatszym samorządem na Mazowszu. Za nią uplasował się Ożarów Mazowiecki z dochodem 7944,75. Na 31. miejscu z dochodem 5691,19 zł znalazł się Brwinów. Milanówek z wynikiem 4839,74 zł zajął 61. miejsce.

Jeżeli chodzi o gminy wiejskie to szóste miejsce zajął Nadarzyn z dochodem 9167,10 zł per capita – to w tej kategorii najwyższy wynik na Mazowszu. Wysoko, bo na 24. pozycji znalazł się Jaktorów z dochodem 7009,14 zł, a na 51. miejscu Żabia Wola (5923,20 zł). Baranów uplasował się na 179. miejscu z dochodem 4402,68.

Pełny ranking jest dostępny tutaj.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.