TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

19

10 2015

Podkowa generalnym wykonawcą parkingu


Grodzisk News


Podkowa generalnym wykonawcą parkingu - Grodzisk News


Nie Warszawska Kolej Dojazdowa, a Podkowa Leśna będzie generalnym inwestorem parkingu ?Parkuj i Jedź?, na który tak czekają mieszkańcy.


reklama Grodzisk Mazowiecki

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

O budowę dodatkowych miejsc postojowych mieszkańcy upominają się od lat. W rejonie przystanku Podkowa Leśna Główna auta parkują gdzie tylko się da i często znalezienie miejsca jest bardzo trudne.

Po dość długim impasie związanym z protestami m.in. Oddziału Ligi Ochrony Przyrody w Podkowie Leśnej (który twierdził, że na terenie planowanej inwestycji znajdują się gatunki zwierząt chronionych), udało się popchnąć sprawę do przodu.

W lipcu tego roku burmistrz Tusiński informował, że magistrat będzie dążył do jak najszybszego powstania parkingu i finansowo będzie gotowy na tę inwestycję. Okazuje się, że Podkowa nie tylko wesprze wukadkę, ale przejmie inwestycję. ? WKD ma projekt tego parkingu,ma ? podobnie jak my ? pieniądze na wykonanie tej inwestycji w przyszłym roku. Budowa obiektu już została zgłoszona. Myślę, że na przełomie tego i przyszłego roku nastąpi podpisanie umowy, na mocy której my będziemy generalnym inwestorem, aby móc starać dofinansowanie w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, na które mamy spore szanse. Oznacza to, że nie wukadka, a my będziemy ogłaszali przetarg na tę inwestycję. W przyszłym roku parking powinien być gotowy ? powiedział nam Artur Tusiński, burmistrz Podkowy.

Nowe miejsca postojowe bardzo przydadzą się w pobliżu przystanku Podkowa Leśna Główna. ? Parking ma mieć około 50 miejsc postojowych. Co prawda nie rozwiąże to całkowicie problemu, bo samochód każdego dnia parkuje tam około 300, ale na pewno bardzo pomoże ? zaznacza podkowiański włodarz.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.