TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

19

10 2015

Podkowa generalnym wykonawcą parkingu


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Nie Warszawska Kolej Dojazdowa, a Podkowa Leśna będzie generalnym inwestorem parkingu ?Parkuj i Jedź?, na który tak czekają mieszkańcy.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

O budowę dodatkowych miejsc postojowych mieszkańcy upominają się od lat. W rejonie przystanku Podkowa Leśna Główna auta parkują gdzie tylko się da i często znalezienie miejsca jest bardzo trudne.

Po dość długim impasie związanym z protestami m.in. Oddziału Ligi Ochrony Przyrody w Podkowie Leśnej (który twierdził, że na terenie planowanej inwestycji znajdują się gatunki zwierząt chronionych), udało się popchnąć sprawę do przodu.

W lipcu tego roku burmistrz Tusiński informował, że magistrat będzie dążył do jak najszybszego powstania parkingu i finansowo będzie gotowy na tę inwestycję. Okazuje się, że Podkowa nie tylko wesprze wukadkę, ale przejmie inwestycję. ? WKD ma projekt tego parkingu,ma ? podobnie jak my ? pieniądze na wykonanie tej inwestycji w przyszłym roku. Budowa obiektu już została zgłoszona. Myślę, że na przełomie tego i przyszłego roku nastąpi podpisanie umowy, na mocy której my będziemy generalnym inwestorem, aby móc starać dofinansowanie w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, na które mamy spore szanse. Oznacza to, że nie wukadka, a my będziemy ogłaszali przetarg na tę inwestycję. W przyszłym roku parking powinien być gotowy ? powiedział nam Artur Tusiński, burmistrz Podkowy.

Nowe miejsca postojowe bardzo przydadzą się w pobliżu przystanku Podkowa Leśna Główna. ? Parking ma mieć około 50 miejsc postojowych. Co prawda nie rozwiąże to całkowicie problemu, bo samochód każdego dnia parkuje tam około 300, ale na pewno bardzo pomoże ? zaznacza podkowiański włodarz.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.