reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

29

11 2022

Podejrzany o kradzieży na ponad 50 tysięcy złotych


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KPP Pruszków1 - Grodzisk News


Policjanci zatrzymali i osadzili w areszcie mężczyznę podejrzanego o dokonanie kradzieży przedmiotów o łącznej wartości ponad 50 tys. zł. 36-latek dostał sześć zarzutów, za które odpowie w warunkach recydywy.


Mężczyzna został zatrzymany dzięki przytomności umysłu dwóch mężczyzn, którzy najpierw ujęli podejrzanego i wezwali policję. Wśród tej dwójki był człowiek, który kilka dni wcześniej padł ofiarą kradzieży, a w dniu ujęcia złodzieja zauważył pojazd z otwartym bagażnikiem, w którym znajdowało się pudełko skradzione 13 listopada z jego garażu.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Poszkodowany rozpoznał również samochód, który w dniu kradzieży zarejestrował monitoring na jego posesji. Wspólnie z innym mężczyzną podjął on obserwację podejrzanego. Ten oddalił się w kierunku hotelu, a następnie wrócił z walizką. Ujęli mężczyznę i wezwali policję.

– Policjanci zatrzymali wskazanego 36-latka, który od razu przyznał się do włamania. W trakcie zatrzymania policjanci otrzymali informację, że w pojeździe zaparkowanym przy hotelu stoi samochód dostawczy z wybitą szybą. Po chwili do policjantów zgłosił się właściciel pojazdu, który rozpoznał swoją walizkę w rękach zatrzymanego – relacjonuje kom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

36-latek trafił do aresztu za zebrane w tej sprawie dowody potwierdziły, że ma na koncie włamania z września, października i listopada dokonane w Raszynie. – 36-latek włamywał się do samochodów, domów jednorodzinnych skąd zabierał elektronarzędzia oraz różne wartościowe rzeczy. Łączna suma strat na szkodę sześciu pokrzywdzonych wyniosła ponad 50 000 zł – dodaje kom. Kańka.

W miejscu zamieszkania zatrzymanego kryminalni znaleźli elektronarzędzia, odkurzacze przemysłowe, książki, telefon komórkowy, przewody i części samochodowe, Wszystkie rzeczy zostały zabezpieczone, a część z nich zidentyfikowali właściciele.

Mężczyzna dostał sześć zarzutów kradzieży, za które odpowie w warunkach recydywy. Grozi mu do 10 lat więzienia.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.