reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

16

12 2022

Poczęstuj się odblaskiem z choinki


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: ArchiwumPoczęstuj się odblaskiem z choinki - Grodzisk News


Wystawianie drzewek choinkowych obwieszonych odblaskami, które mieszkańcy mogą sobie wziąć staje się powoli tradycją poszczególnych samorządów. Od dziś „odblaskowa choinka” będzie dostępna w Brwinowie.


–To już kolejna edycja akcji edukacyjnej prowadzonej przez Straż Miejską w Brwinowie pod hasłem „Świeć blaskiem z odblaskiem”. Strażnicy przyozdobią drzewko odblaskami. Świąteczny świerk wystrojony w nietypowe ozdoby będzie czekał 16 grudnia przed budynkiem Urzędu Gminy przy ul. Grodziskiej 12. Każdy chętny będzie mógł zdjąć jedną dekorację i przymocować ją do swojego ubrania, plecaka czy roweru. W ten sposób brwinowscy funkcjonariusze planują rozdać ok. 500 sztuk akcesoriów, które mają poprawić widoczność pieszych i rowerzystów na drogach – zapowiedzieli urzędnicy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Elementy odblaskowe przypięte w taki sposób, byśmy byli widoczni w ciemności są niezwykle ważne w kontekście uniknięcia wypadków, czasem nawet tragicznych. Przypomina o ty pani komendant brwinowskiej straży miejskiej.

– Nawet niewielki odblaskowy element sprawia, że nosząca go osoba jest dostrzegalna z odległości 150-200 metrów. Jeśli go nie ma, kierowca samochodu jest w stanie zobaczyć pieszego dopiero po zbliżeniu się do niego na odległość ok. 20 m – informuje komendant straży miejskiej Izabela Koźbiał. Widoczność decyduje o czasie reakcji i drodze hamowania pojazdu. Zatroszczmy się o swoją widoczność, poczęstujmy się odblaskiem – zachęca Izabela Koźbiał.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.