01 04 2020

Są umowy na zaprojektowanie dworców w Milanówku, Jaktorowie i Brwinowie

01.04.2020, godz.: 09:20
Są umowy na zaprojektowanie dworców w Milanówku, Jaktorowie i Brwinowie
Fot. GrodziskNews.pl

PKP SA podpisały umowy na zaprojektowanie przebudowy siedmiu dworców. Wśród nich są te w Milanówku, Jaktorowie i Brwinowie.

Za projekt przebudowy dworca w Jaktorowie PKP zapłacą 154,3 tys. zł. Zgodnie z założeniami bryła budynku pozostanie bez zmian, natomiast kasy, toalety, czy pomieszczenie techniczne będą dostępne bezpośrednio w holu/poczekalni. Projekt ma zakładać również jeden lokal komercyjny, do którego dostęp będzie możliwy z zewnątrz budynku.

Jeżeli chodzi projekt milanowskiego dworca, to kolejarze zapłacą 209,2 tys. zł. PKP zamierza wyburzyć stary obiekt przy tunelu i postawienie nowoczesnego obiektu. Plan jest taki, aby wybudować budynek podzielony na dwie bryły połączone kładką nad schodami do przejścia podziemnego. Będą tam oczywiście kasy biletowe, poczekalnia, lokal komercyjny czy sanitariaty. Przy budynku ustawione zostaną stojaki na rowery.

Koszt projektu przebudowy brwinowskiego dworca to blisko 150 tys. zł. Ten obiekt jest częścią wiaty na peronie, wybudowanej w latach 1935-37. Ma on zostać poddany gruntownej modernizacji i przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Projekty powinny być gotowe w ciągu kilku miesięcy. Następnie PKP będą mogły ogłosić przetarg na prace budowlane.

Dodaj Komentarz

2 odpowiedzi na “Są umowy na zaprojektowanie dworców w Milanówku, Jaktorowie i Brwinowie”

  1. Piotr pisze:

    Prima aprilis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata