reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

09

10 2023

Piknik rodzinny w Chrzanowie Dużym


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Piknik rodzinny w Chrzanowie Dużym - Grodzisk News


Grodziski Zakład Wodociągów i Kanalizacji organizuje w najbliższą sobotę piknik rodzinny z okazji otwarcia oczyszczalni ścieków w Chrzanowie Dużym po modernizacji.


Modernizacja oczyszczalni rozpoczęła się na przełomie 2018 i 2019 r. i od tego czasu m.in. zmodernizowano węzły osadników wtórnych, zbudowano węzeł ścieków dowożonych, wybudowano stację dozowania zewnętrznego źródła węgla, zbudowano farmę fotowoltaiczną na terenie lagun wyłączonych z eksploatacji, a także zbudowano reaktor biologiczny F, przebudowano też istniejące reaktory biologicznego A+B. Ponadto modernizacja objęła budowę i przebudowę linii osadowo-gazowej, węzła odwadniania i zagęszczania osadu oraz stacji kogeneracji.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Z okazji otwarcia oczyszczalni po modernizacji, grodziski ZWiK organizuje w sobotę (14 października) w godz. 12.00–16.00 piknik rodzinny. W programie: występy grupy Klaunik, konkursy ekologiczne, w których do wygrania będą m.in. dwie elektryczne hulajnogi, a także występ teartu TRIP. Będzie można również zwiedzić zmodernizowaną oczyszczalnię, skosztować specjałów kuchni polowej, będą też atrakcje i animacje dla dzieci oraz ognisko.

W trakcie imprezy będzie prowadzona akcja „Kwiat za grat” - za oddanie zużytego sprzętu elektronicznego otrzymasz kwiat.

Warto zaznaczyć, że na imprezę będzie można dojechać darmowym elektrycznym autobusem, który wyruszy spod dworca PKP w Grodzisku o godz. 11.45. Powrót autobusu o godz. 16.00.

Wydarzenie odbędzie się przy ul. Ekologicznej 2 w Chrzanowie Dużym.

Piknik rodzinny realizowany jest w ramach projektu pn. „Inwestycje w zakresie zielono-niebieskiej infrastruktury w Grodzisku Mazowieckim” korzystającego z dofinansowania o wartości 4,5 mln otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG. Celem programu jest łagodzenie zmian klimatu i adaptacja do ich skutków.

Projekt pn. „Inwestycje w zakresie zielono-niebieskiej infrastruktury w Grodzisku Mazowieckim” dofinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach programu: „Środowisko, Energia i Zmiany klimatu” (Umowa nr MFEOG.07.03.0-07-0025/21-00).


Piknik rodzinny w Chrzanowie Dużym - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

Czy piknik będzie miał miejsce na terenie parku przy oczyszczalni?
Becia


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.