reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

03

10 2020

Październikowe wizyty mammobusa w powiecie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Październikowe wizyty mammobusa w powiecie - Grodzisk News


Październik będzie kolejnym miesiącem, w którym kobiety z naszego powiatu skorzystają z bezpłatnych badań mammograficznych.


Na razie zaplanowano trzy wizyty, ale w kalendarzu mogą pojawić się kolejne. Pierwsza odbędzie się 21 października w Grodzisku. Mammobus zaparkuje przy ul. Traugutta 30 i będzie na mieszkanki czekał w godzinach od 9.00?17.00. Obowiązują zapisy ? Medica: (42) 254 64 10. Dzień później mammobusy pojawią się w Jaktorowie: ul. Warszawska 3 w Jaktorowie, w godzinach 9.00-12.00 (Medica: (42) 254; oraz Międzyborowie: (przy OSP), w godzinach 13.00-17.00 (Medica: (42) 254 64 10). Badanie w ramach profilaktycznego programu Narodowego Funduszu Zdrowia skierowane jest przede wszystkim do kobiet w przedziale wiekowym 50?69 lat, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie przechodziły mammografii. Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu czterech zdjęć rentgenowskich ? dwóch projekcji każdej piersi. Badania nie należy się obawiać, ponieważ promieniowanie, które emituje jest nie większe niż przy RTG zęba. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju ? wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co zwiększa szansę wyleczenia.

💬︎   dodaj komentarz

Wszystko ładnie pięknie tylko żeby te panie które wykonują badania miały więcej empatii do ludzi starszych, niepełnosprawnych.
I żeby potrafiły zrobić badanie osobie u której jest troszkę trudniej wykonać takie badanie.
sama odczułam to na własnej skórze zgłaszając się na takie badanie a mając pewne kłopoty zdrowotne ta pani co miała wykonywać to badanie powiedziała że po co tu przylazłam jak jest kłopot ze zrobieniem badania a ona nie będzie się bawić. więc szkoda tylko pieniędzy jakie ta firma pobiera.

a.a
03-10-2020 16:47
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.