TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

31

03 2015

Parkuj i Jedź przy stacji WKD w 2016?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Podkowiańscy samorządowcy spotkali się dziś z przedstawicielami WKD. Jednym z poruszonych tematów była kwestia budowy parkingu w systemie Parkuj i Jedź w sąsiedztwie stacji WKD Podkowa Leśna Główna. ? Chcemy jak najbardziej pomóc kolejarzom w doprowadzeniu do budowy parkingu już w 2016 r. ? mówi Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej. 


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

? WKD ma ważne pozwolenie na budowę parkingu w tym właśnie  miejscu. Ustaliliśmy, że w ramach partnerstwa pomożemy kolejarzom pozyskać pieniądze na tę inwestycję, m.in. z programu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych ? wyjaśnia burmistrz Tusiński. ? Do załatwienia w kwestii formalnej pozostaje jeszcze wycinka kolidujących drzew, ale jeśli wszystko pójdzie dobrze, to są spore szanse na to, aby parking powstał w przyszłym roku ? dodaje.

Inwestycja ma być również jak najmniej inwazyjna dla mieszkańców. ? Zabezpieczeniem interesów podkowian mieszkających w sąsiedztwie może być pas drzew, który zostanie tam posadzony, aby pełnił funkcję ?naturalnego ekranu?. Ponadto, gdy parking powstanie miałby zostać wprowadzony automatycznie zakaz parkowania samochodów tyłem do ogrodzeń, aby tych uciążliwości dla naszych mieszkańców było jak najmniej ? zaznacza podkowiański włodarz.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.