TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

14

01 2022

Parking przy nowej hali będzie droższy. „Wybierzemy wykonawcę”


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Parking przy nowej hali będzie droższy. „Wybierzemy wykonawcę” - Grodzisk News


Mimo wyższych kwot niż zakładano, grodziskie władze zamierzają rozstrzygnąć przetarg na parking przy Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej przy ul. Sportowej.


Zdecydowanie wyższe kwoty za usługi i materiały budowlane to niestety codzienność i zmora samorządów, które muszą weryfikować plany inwestycyjne. Jednak w przypadku parkingu mającego powstać przy budowanej właśnie hali sportowej, mimo znacznie droższych ofert niż zakładano, tak się nie stanie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Władze Grodziska zdecydowały się na wybranie wykonawcy w ramach bieżącego postępowania. – Zdecydowaliśmy, że zaakceptujemy jedną ze złożonych ofert. Na razie je analizujemy, są one wyższe niż zakładaliśmy, ale nie na tyle żebyśmy nie mogli zaakceptować którejś z nich – mówi nam burmistrz Grzegorz Benedykciński.

Oznacza to, że w najlepszym wypadku budowa parkingu będzie kosztować blisko 3,2 mln zł, czyli milion złotych drożej niż zakładano. Kolejne oferty oscylują między 3,22 mln zł a 3,6 mln zł.

Zgodnie z zamówieniem parking ma powstać po południowo-wschodniej stronie i ma mieć 102 miejsca postojowe dla samochodów osobowych (w tym 5 dla osób niepełnosprawnych). Dodatkowo ma też powstać parking dla pracowników od strony północnej przy drodze pożarowej (25 miejsc), a także parking dla autobusów bezpośredni przy pasie drogowym ulicy Dalekiej oraz place manewrowe w strefie dojazdu technicznego i dojazdu do części gastronomicznej obiektu.

Wokół obiektu mają się pojawić również chodniki, a także szachy terenowe. Droga dojazdowa na parking ma mieć nawierzchnię asfaltową, natomiast sam parking z kostki brukowej. Inwestycja będzie się wiązała z rozbiórką istniejących na tym terenie budynków.

Termin realizacji zamówienia wyznaczono na 19 sierpnia 2022 r.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.