reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

08

04 2024

Para obywateli Mołdawii zatrzymana za wielokrotne kradzieże sklepowe


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KPP Grodzisk Maz.1 - Grodzisk News


Grodziscy policjanci zatrzymali mężczyznę i kobietę podejrzanych o dokonanie wielokrotnych kradzieży w sklepach. Para obywateli Mołdawii została złapana na gorącym uczynku w jednym ze sklepów w Grodzisku.


Zaczęło się od zgłoszenia, które dyżurny grodziskiej komendy odebrał po godz. 18.00. Z zawiadomienia wynikało, że pracownik ochrony ujął w placówce klientkę z 11 opakowaniami czekoladek, z którymi ta próbowała wyjść bez zapłaty.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Informację o zatrzymaniu szybko zweryfikowali kryminalni, którzy w trakcie czynności operacyjnych prowadzonych wcześniej ustalili, że ta sama kobieta jest podejrzewana o dokonywanie wielu podobnych przestępstw w tym i innych sklepach. Z policyjnej wiedzy wynikało, że zatrzymana „działała” wspólnie z mężczyzną, który na miejsca kradzieży przywoził ją oplem – przekazała bliższe szczegóły policyjnych ustaleń asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

– Po krótkich poszukiwaniach w okolicy policjanci namierzyli auto, którego kierowca pospiesznie chciał opuścić parking pobliskiej stacji paliw. W przeszukanym pojeździe kryminalni znaleźli 2 torby podróżne wypełnione słodyczami i kawą. Jak się okazało artykuły pochodziły z wcześniejszych kradzieży – dodała policjanci.

W ten sposób w rękach policji znaleźli się 55-letni mężczyzna i 50-letnia kobieta pochodzący z Mołdawii. Dalsze czynności dochodzeniowo-śledcze oraz zebranych w nich materiał dowodowy pozwolił kryminalnym potwierdzić dokonanie pięciu kradzieży sklepowych dokonanych przez tę parę w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Dochodziło do nich zarówno w naszym powiecie, jak i innych miastach na Mazowszu.

Ustalono, że łączna wartość skradzionego wynosi około 2200 złotych. Na wniosek prokuratury w Grodzisku sąd zastosował wobec pary z Mołdawii tymczasowy areszt na trzy miesiące. Policjanci prowadzą w tej sprawie dalsze ustalenia, dotyczące m.in. innych kradzieży.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

1
1


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.