reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

30

01 2023

Oświetlenie w Podkowie włącza się zbyt późno? Urząd zapowiada poprawę


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayOświetlenie w Podkowie włącza się zbyt późno? Urząd zapowiada poprawę - Grodzisk News


Mieszkańcy Podkowy Leśnej w ostatnich dniach zwracają uwagę, że oświetlenie uliczne włącza się zbyt późno i wyłącza się za wcześnie. Urzędnicy z podkowiańskiego magistratu zdecydowali o przestawieniu czasu działania lamp.


W mieście ogrodzie jak i wielu innych miejscowościach trwa sukcesywna wymiana oświetlenia ulicznego na znacznie bardziej oszczędne lampy LED. Mimo iż lampy są nowoczesne, to ich sterownie odbywa się analogowo, co oznacza, że aby dostosować lampy do wschodu i zachodu słońca, pracownik musi pojechać i ręcznie zmienić zegar w każdym z 20 obwodów oświetleniowych. Jednak pojawił się problem.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Okazało się, że w ostatnich dniach lampy w mieście ogrodzie nie zapalały się i gasły o odpowiednich porach, na co uwagę szybko zwrócili mieszkańcy. Urzędnicy przyznają, że taka sytuacja ma miejsce. – Niestety, kilka dni temu wykonawca, który zajmuje się przestawianiem tych zegarów, przesadził z  ich przesterowaniem i  lampy faktycznie zapalają się za późno i  gasną zbyt wcześnie. Z racji tego, że  z każdym dniem jest coraz wcześniej widno i  coraz późnej ciemno, za około 10 dni różnica w  zapalaniu się i  gaszeniu lamp będzie dla Państwa nieodczuwalna – poinformował magistrat.

Niemniej, aby zwiększyć bezpieczeństwo urzędnicy zdecydowali się na przestawienie zegarów o 15 minut w newralgicznych miejscach, czyli w tych obwodach, które oświetlają dojścia do szkoły czy przystanku Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

Władze Podkowy zaznaczają, że niebawem powyższy problem zniknie, ponieważ w tym roku modernizacja oświetlenia dobiegnie końca i zostanie zainstalowany system zdalnego sterowania oświetleniem co ułatwi dostosowanie działania lamp ulicznych do potrzeb mieszkańców.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

ale bieda w tej podkowie...
u nas w bogatym grodzisku to latarnie do 8 rano świecą

Zenon
30-01-2023 08:33

Rozwiązanie jest bardzo proste. Wystarczy zastosować zegary astronomiczne do sterowania oświetleniem i problem zniknie. Nie rozumiem czemu wszyscy upierają się przy przestarzałych i wadliwych czujnikach zmierzchu.

Marcin
14-02-2023 08:26
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.