22 10 2019

Operacja Filipa się udała. Chłopiec wybudzony ze śpiączki

22.10.2019, godz.: 10:15
Operacja Filipa się udała. Chłopiec wybudzony ze śpiączki
fot. Facebook Licytacje dla Filipa Walczącego o Życie

W nocy z 10 na 11 października odbyła się operacja serca małego Filipa Garnowskiego z Brwinowa. Pomoc dla chłopca zjednoczyła wielu ludzi we wspólnym celu: wysłać chłopca do kliniki w Bostonie, by uratować mu życie. Wydaje się, że nastąpił nerwowo oczekiwany pooperacyjny przełom.

O sprawie Filipa pisaliśmy wielokrotnie, m.in. tutaj.
Chłopiec przyszedł na świat ze złożoną wadą serca – tzw. sercem jednokomurkowym, nieprawidłowym spływem żył płucnych, nadciśnieniem płucnym oraz brakiem przepływu krwi z lewego płuca do serca. Rodziny niestety nie stać na samodzielne sfinansowanie tak kosztownego zabiegu. Z pomocą ruszyły rzesze ludzi: organizowano licytacje charytatywne, pikniki i aukcje w internecie. Pieniędzy potrzebnych na wyjazd do USA przybywało błyskawicznie, a fali dobroci nie zatrzymał nawet fakt, że trzeba było dozbierać kolejny milion na samolot karetkę.

Dziś Filip jest już półtora tygodnia po operacji – niezwykle trudnej i wymagającej dla jego organizmu. Wystąpił też problem z niskim ciśnieniem tętniczym i wolną pracą serca. Przez kilka dni chłopiec był utrzymywany w śpiączce farmakologicznej, po wybudzeniu jego stan się jednak pogorszył i lekarze zdecydowali o ponownym wprowadzeniu w śpiączkę.

Wczoraj nastąpiła druga próba wybudzenia i tym razem była udana, gdyż parametry Filipa się nie pogorszyły. Wasza dobra energia działa. 12 godzin minęło parametry są dobre Filip reaguje na pytania czy mu wygodnie w którą stronę go obrócić, na tak mruga oczami na nie porusza głową. Dziękujemy za tą energię i prosimy o jeszcze, by noc była spokojna jak dzień – napisała w mediach społecznościowych dziś w nocy polskiego czasu mam Filipa.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.