reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

13

03 2023

Okradała domy, które sprzątała


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim1 - Grodzisk News


49-latka została zatrzymana przez policję, gdy okazało się, że okradała domy, w których sprzątała. Właściciele domów w Milanówku stracili przedmioty (w tym biżuterię) o łącznej wartości 90 tys. zł.


Gdy mieszkańcy Milanówka zatrudniali 49-latkę do sprzątania swoich domów, nie takich efektów czyszczenia się spodziewali. W jednym z domów zauważono, że kobieta zabrała złoty łańcuszek, więc o sprawie natychmiast powiadomiono policję. Podejrzana została zatrzymana i trafiła do celi.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Po zatrzymaniu rozpoczęto ustalenia, gdzie owa kobieta wcześniej wykonywała podobne prace. Jak się okazało „sprzątanie” szło jej całkiem sprawnie. – Szybko okazało się, że od początku roku kobieta sprzątała w czterech domach na tym terenie. Gdy właściciele sprawdzili miejsca przechowywania biżuterii i pieniędzy wyszło na jaw, że w każdym z nich zginęły rzeczy o łącznej wartości prawie 90 tysięcy złotych – poinformowała asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Zatrzymana kobieta usłyszała zarzuty dokonania pięciu kradzieży. Okazało się jednak, że to nie pierwsze jej przewinienia, bowiem była poszukiwana przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo kradzieży z włamaniem. 49-latka trafiła do aresztu śledczego na 10 miesięcy. Sąd zdecyduje o jej losie za popełnione przestępstwa na terenie Milanówka. Postępowanie nadzoruje grodziska prokuratura.

Policjanci apelują do mieszkańców, aby byli czujni, gdy wpuszczają osoby obce do swoich domów czy mieszkań, a wartościowe przedmioty trzymali w bezpiecznych miejscach takich jak sejfy i banki. Ponadto po każdej wizycie obcej osoby, która np. sprząta w ich miejscu zamieszkania należy sprawdzać miejsca przechowywania wartościowych rzeczy.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.