TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

13

03 2023

Okradała domy, które sprzątała


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim1 - Grodzisk News


49-latka została zatrzymana przez policję, gdy okazało się, że okradała domy, w których sprzątała. Właściciele domów w Milanówku stracili przedmioty (w tym biżuterię) o łącznej wartości 90 tys. zł.


Gdy mieszkańcy Milanówka zatrudniali 49-latkę do sprzątania swoich domów, nie takich efektów czyszczenia się spodziewali. W jednym z domów zauważono, że kobieta zabrała złoty łańcuszek, więc o sprawie natychmiast powiadomiono policję. Podejrzana została zatrzymana i trafiła do celi.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Po zatrzymaniu rozpoczęto ustalenia, gdzie owa kobieta wcześniej wykonywała podobne prace. Jak się okazało „sprzątanie” szło jej całkiem sprawnie. – Szybko okazało się, że od początku roku kobieta sprzątała w czterech domach na tym terenie. Gdy właściciele sprawdzili miejsca przechowywania biżuterii i pieniędzy wyszło na jaw, że w każdym z nich zginęły rzeczy o łącznej wartości prawie 90 tysięcy złotych – poinformowała asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Zatrzymana kobieta usłyszała zarzuty dokonania pięciu kradzieży. Okazało się jednak, że to nie pierwsze jej przewinienia, bowiem była poszukiwana przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo kradzieży z włamaniem. 49-latka trafiła do aresztu śledczego na 10 miesięcy. Sąd zdecyduje o jej losie za popełnione przestępstwa na terenie Milanówka. Postępowanie nadzoruje grodziska prokuratura.

Policjanci apelują do mieszkańców, aby byli czujni, gdy wpuszczają osoby obce do swoich domów czy mieszkań, a wartościowe przedmioty trzymali w bezpiecznych miejscach takich jak sejfy i banki. Ponadto po każdej wizycie obcej osoby, która np. sprząta w ich miejscu zamieszkania należy sprawdzać miejsca przechowywania wartościowych rzeczy.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz naRegulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.