TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

30

10 2022

Od zmiany czasu odejdziemy nieprędko


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayOd zmiany czasu odejdziemy nieprędko - Grodzisk News


Dzisiejszej nocy przestawiliśmy zegarki z czasu letniego na zimowy, czyli z godziny trzeciej na drugą. Przy każdej kolejnej zmianie powraca kwestia odejścia od tego systemu. Okazuje się jednak, że kraje Unii Europejskiej, w tym Polska, nieprędko z niego zrezygnują.


Współcześnie podział na czas zimowy i letni stosuje się w 70 krajach na całym świecie. W 2014 roku na stały czas zimowy przeszła Rosja. W Polsce po raz pierwszy zmianę czasu wprowadzono w okresie międzywojennym, następnie w latach 1946-1949 i 1957-1964. Od 1977 roku zmiany te obowiązują nieprzerwanie. Do 1995 roku przejście z czasu letniego na zimowy odbywało się w ostatnią niedzielę września, natomiast na czas letni przechodzono podobnie - w ostatnią niedzielę marca.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Niewykluczone, że w następnych latach kraje Unii Europejskiej zrezygnują ze zmiany czasu. Za takim rozwiązaniem opowiedziało się 84 proc. respondentów biorących udział w konsultacjach w 2018 roku.

Tyle że mimo upływu lat nadal niewiele się w tej sprawie ruszyło pod kątem konkretnych działań legislacyjnych UE, a harmonogram zmiany czasu jest rozpisany do 2026 roku.

Dziennik „Rzeczpospolita” podaje, że „Jak informuje nas ministerstwo, Polska wraz z innymi krajami »zachęcała KE do przedstawienia kompleksowej analizy korzyści i skutków społeczno-ekonomicznych odstąpienia od zmiany czasu«, jednak nie została przygotowana".
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.