TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

03

05 2022

Od środy utrudnienia na ul. Karolińskiej


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Od środy utrudnienia na ul. Karolińskiej - Grodzisk News


Jutro na kolejnej ulicy w gminie Brwinów ruszą prace. 4 maja rozpoczną się prace związane z przebudową ul. Karolińskiej w Otrębusach.


Brwinowska gmina rusza z realizacją przebudowy i budowy drogi i budowy ścieżki rowerowej na Karolińskiej. Oznacza to, że ulica ta zostanie nie tylko zmodernizowana i powstanie przy niej ścieżka rowerowa, ale także zostanie zbudowana na odcinku biegnącym w stronę Kań.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Projekt przewiduje wykonanie jezdni o nawierzchni asfaltowej, chodnika i zjazdów. Skrzyżowania z ulicami Słowiańską, Ziemowita i Franciszkańską zostały zaprojektowane jako skrzyżowania wyniesione, co będzie sprzyjać uspokojeniu ruchu i poprawie bezpieczeństwa użytkowników drogi. Kierowcy zyskają też zatokę parkingową na odcinku od ul. Natalińskiej do ul. Ziemowita, gdzie możliwe będzie projektowanie równoległe do osi jezdni – poinformował Urząd Gminy Brwinów. – Na odcinku od ul. Franciszkańskiej w stronę przystanku WKD Otrębusy zostanie zbudowana ścieżka rowerowa – dodali urzędnicy.

Ile będzie kosztowała ta inwestycja? Firma ROBOKOP z Milanówka, która wygrała przetarg zażyczyła sobie ponad 2,9 mln zł. Warto podkreślić jednak, że budowa ścieżki rowerowej jest współfinansowana z funduszy unijnych, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

Rozpoczęcie realizacji inwestycji będzie się wiązało z utrudnieniami w ruchu – ul. Karolińska zostanie zamknięta na odcinku od ul. Słowiańskiej do Franciszkańskiej.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.