reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

21

03 2023

Od początku kwietnia wyższe stawki za odbiór śmieci w Podkowie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayOd początku kwietnia wyższe stawki za odbiór śmieci w Podkowie - Grodzisk News


Samorząd Podkowy Leśnej zdecydował o podwyższeniu cen za odbiór śmieci od mieszkańców. Na ostatniej sesji radni przyjęli stosowną uchwałę o podniesieniu stawki wg metody od metra sześciennego zużytej wody – z dotychczasowych dziewięciu na jedenaście złotych.


Dotychczasowe stawki za śmieci w Podkowie obowiązują do 2019 roku. Jak przekonuje burmistrz miasta ogrodu. Pieniądze te nie bilansują wydatków ponoszonych przez samorząd na obsługę sytemu śmieciowego. – Ciągły wzrost kosztów przy jednoczesnym utrzymywaniu się wpływów za usługę na podobnym, a nawet niższym poziomie co w roku 2019 powoduje, że zamiast wydawać pieniądze na dodatkowe usługi na rzecz mieszkańców, subwencjonujemy śmieci. Gminny system gospodarowania odpadami komunalnymi winien się samofinansować – mówił już na początku lutego burmistrz Artur Tusiński.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

System naliczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi ustalonej na podstawie metody od m3 zużytej wody działa w Podkowie Leśnej od 4 lat. Wodomierze znajdujące się na nieruchomościach położonych na terenie miasta posiadają zdalny odczyt, a każdy z mieszkańców ma dostęp do swoich danych. W przypadku tej metody, wysokość opłaty za odbiór odpadów powiązana jest z ilością zużytej wody w danej nieruchomości, tak więc każdy z mieszkańców może sam decydować jakie jest zużycie wody, a co za tym idzie pośrednio ma wpływ na wysokość naliczanej opłaty.

Cena odbioru śmieci wzrośnie z 9 zł/m³ na 11 zł/m³.

Szczegółowe wyliczenia znajdują się TUTAJ.

💬︎   dodaj komentarz

Ale co was to obchodzi?! Zajmijcie się Grodziskiem i jego problemami

Anka
21-03-2023 17:52

Ten sposób naliczania preferuje brudasów, którzy rzadko się myją. Mój sąsiad kąpie się od wielkiego dzwonu, więc ma małe zużycie wody, ale znosi 'z miasta" różne rzeczy i potem odrzuca to co mu się nie przyda. Chociaż jest obecnie sam to segregowanych odpadów w workach wystawia 2-3 razy więcej niż moja czteroosobowa rodzina, a i zmieszanych zazwyczaj wyrzuca więcej. Płacę dużo pieniędzy za zużycie wody i kanalizację, a przy tym systemie płaciłbym majątek za odpady, chociaż ich dużo nie wytwarzam.

Robert
22-03-2023 12:32

Zawsze można by było połączyć cenę za wywóz śmieci ze zużyciem tlenu i produkcją dwutlenku węgla w procesie oddychania przez każdego obywatela gminy.
Wodę można zacząć oszczędzać, powietrze... nie bardzo.

aaa
23-03-2023 12:06

pokaż wszystkie komentarze (4)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.