TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

26

10 2023

Od początku listopada zmiany w rozkładzie WKD


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: wkd.com.plOd początku listopada zmiany w rozkładzie WKD - Grodzisk News


Trwa przebudowa stacji Warszawa Zachodnia, a także linii Warszawskiej Kolei Dojazdowej pomiędzy Podkową Leśną a Grodziskiem. Pociąga to za sobą konieczność zmian w rozkładzie WKD. Nowy tymczasowy plan jazdy kolejek wejdzie w życie od 1 listopada i potrwa do nocy z 9 na 10 grudnia.


I tak zmieniony rozkład nadal uwzględniać będzie zamknięcie  obydwu torów nr 1 i nr 2 na odcinku Warszawa Reduta Ordona – Warszawa Śródmieście oraz zamknięcie peronu nr 1 Warszawa Zachodnia WKD. Po za tym przewoźnik zapewnia, że liczba połączeń w dni powszednie oraz w soboty, niedziele i święta pozostanie na tym samym poziomie. Nieznacznej zmianie (przesunięcia o 1-2 min.) ulegną godziny odjazdów pociągów z wybranych przystanków osobowych na odcinkach: Warszawa Reduta Ordona – Michałowice oraz Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska (dotyczy obydwu kierunków). W dni powszednie pociągi WKD do końcowego przystanku Warszawa Reduta Ordona będą dojeżdżać o 1 minutę wcześniej, zaś w kierunku przeciwnym wyruszą o 1 minutę później.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–W dalszym ciągu będzie funkcjonować linia autobusowa ZA1 dedykowana wyłącznie dla relacji pomiędzy stacjami i przystankami, z których zostały wycofane pociągi WKD. Linia ZA1 zostaje utrzymana na trasie PKP WKD Aleje Jerozolimskie – Dworzec Centralny (przystanek 06 zlokalizowany w Alejach Jerozolimskich nad stacją Warszawa Śródmieście WKD za rondem Czterdziestolatka w kierunku placu Zawiszy). Będzie kursować wyłącznie w dni powszednie w godzinach szczytu porannego i popołudniowego, tj. 5:00-9:30 i 14:30-19:00), wspomagając pozostałe linie regularne, objęte honorowaniem biletów WKD. Linia będzie mieć ograniczoną liczbę przystanków pośrednich, zatrzymując się tylko przy Dworcu Zachodnim, przy placu Zawiszy oraz przy placu Starynkiewicza. Do jej obsługi zostaną skierowane wyłącznie autobusy przegubowe z częstotliwością kursowania co ok. 20 minut, dostosowaną do rozkładu jazdy pociągów WKD zatrzymujących się w obrębie przystanku kolejowego Warszawa Aleje Jerozolimskie – podała wukadka w komunikacie.

Do dyspozycji podróżnych w dni powszednie w godzinach porannego szczytu przewozowego – od 6.00 do 9.00 w dalszym ciągu pozostawać będzie linia autobusowa 158, która w wydłużonych kursach spod CH Reduta po zawróceniu na rondzie przy ul. Popularnej, podjedzie na przystanek przesiadkowy PKP WKD Aleje Jerozolimskie, skąd zabierze pasażerów w kierunku Dworca Centralnego, wspomagając na tej relacji linie ZA1 i 127.

–Głównym punktem przesiadkowym w drodze do/z centrum Warszawy pomiędzy pociągami WKD i zastępczymi środkami transportu w postaci linii autobusowych WTP i połączeń kolejowych WTP (SKM) i KM jest przystanek kolejowy „Warszawa Aleje Jerozolimskie” na sieciach WKD i PKP PLK S.A. oraz przystanek autobusowy w obrębie zespołu „PKP WKD Aleje Jerozolimskie”. Obok dotychczas funkcjonujących regularnych połączeń autobusowych i kolejowych w ramach honorowania na odcinku do Dworca Centralnego wszystkich rodzajów biletów WKD, dla pasażerów przesiadających w obrębie tego przystanku uruchomiono dedykowaną linię zastępczą ZA1 oraz w wybranych kursach w porannym szczycie przewozowym skierowano linię 158 – przypomina przewoźnik.

Dla podróżnych udających się w kierunku centrum Warszawy (oraz powrotnym z centrum) obowiązuje przesiadka w obrębie przystanku „Warszawa Aleje Jerozolimskie”. Przystanek osobowy „Warszawa Reduta Ordona” wypełnia rolę lokalną, umożliwiającą dojazd do znajdujących się w pobliżu terenów biurowych i handlowych, służy do zmiany kierunku jazdy pociągów oraz z uwagi na zmodyfikowaną trasę linii 158 pomimo możliwości dojścia pieszego do przystanku początkowego tej linii „CH Reduta” w odległości ok. 350 m nie jest zalecany jako punkt przesiadkowy – dodaje.

W związku z przebudową linii kolejowej na odcinku od Podkowy Leśnej do Grodziska. Kursowanie wukadek będzie zawieszone od stacji Głównej w Podkowie do Milanówka. Kursować tam będzie komunikacja zastępcza oznaczona jako ZA12. Na stacji Podkowa Leśna Główna zostanie zorganizowany punkt przesiadkowy pomiędzy pociągami WKD oraz pojazdami ZKA realizującymi połączenia do Milanówka. W pojazdach ZKA nie ma możliwości zakupu biletu WKD oraz przewozu roweru.

–W związku z brakiem możliwości skasowania biletu jednorazowego w autobusie ZKA, pasażerowie rozpoczynający podróż zobowiązani są skasować odręcznie bilet jednorazowy w miejscu przeznaczonym na odcisk datownika, wpisując w sposób trwały datę, godzinę i minuty rozpoczęcia przejazdu – przypomniał przewoźnik w komunikacie.

Wszystkie szczegóły TUTAJ.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.