20 11 2019

Od dziś nowa organizacja ruchu na ul. Szwedzkiej

20.11.2019, godz.: 07:55
Od dziś nowa organizacja ruchu na ul. Szwedzkiej
Fot. grodzisk.pl

Dziś na w rejonie ul. Szwedzkiej w Grodzisku została wprowadzona nowa organizacja ruchu. Droga ta na odcinku od Bałtyckiej do Okrzei stała się jednokierunkowa.

Zgodnie z informacją przekazaną przez Wydział Zarządzania Drogami Gminnymi Urzędu Miejskiego w Grodzisku wjazd w ulicę Szwedzką na odcinku między ulicami Bałtycką i Okrzei od dziś jest możliwy jedynie od strony pierwszej z wymienionych, ponieważ na tym fragmencie wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy (w kierunku wschodnim). Natomiast na pozostałym odcinku ul. Szwedzka pozostała drogą dwukierunkową.

Wielu kierowców negatywnie odebrało tę zmianę. A jak ją tłumaczyli urzędnicy? – Wszyscy mieszkańcy ul. Szwedzkiej prosili o zapewnienie bezpieczeństwa, a infrastruktura nie jest sprzyjająca: jest wąska jezdnia, na sporym odcinku nie ma pobocza, nie ma chodników, a furtki z posesji prowadzą praktycznie bezpośrednio na jezdnię. W godzinach szczytu porannego czy popołudniowego jest tam duży dwukierunkowy ruch, co powoduje, że piesi mogą nie czuć się tam bezpiecznie – powiedział nam kilka dni temu Krzysztof Olkowski z Wydział Zarządzania Drogami Gminnymi grodziskiego magistratu.

Jak się sprawdzi nowa organizacja ruchu, czas pokaże.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.