reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

08

09 2023

Od dziś łatwiejszy odbiór elektrośmieci w Podkowie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Od dziś łatwiejszy odbiór elektrośmieci w Podkowie - Grodzisk News


Mieszkańcy Podkowy Leśnej mogą w znacznie łatwiejszy sposób pozbyć się elektrośmieci. Od dziś w mieście ogrodzie dostępne są pojemniki na małogabarytowe elektroodpady. Ponadto bezpłatnie będą również odbierane duże elektrośmieci od mieszkańców.


Przedstawiciele miasta ogrodu podpisali umowę ze stołeczną firmą ElektroEko Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego na odbiór zuzytego sprzętu elektronicznejgo od mieszkańców. Dzięki czemu każdy z nich będzie mógł zgłosić chęć oddania zużytego sprzętu elektronicznego. Co będzie można oddać? – W zasadzie wszystko to, co podłączamy do kontaktu, czyli lodówki, pralki, telewizory, monitory, suszarki czy zamrażarki. Odbiór od mieszkańców będzie całkowicie bezpłatny. Miasto również nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów, gdyż cała obsługa leży po stronie firmy ElektroEko – poinformował Urząd Miasta Podkowa Leśna. Taki sprzęt będzie odbierany od mieszkańców w ciągu siedmiu dni od zgłoszenia. Zgłoszenia są przyjmowane pod numerem 2222 333 00 lub internetowo poprzez specjalny formularz.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jednak to nie wszystko. Od dziś (8 września) w Podkowie dostępne są pojemniki na małe elektroodpady. Przy ul. Świerkowej 1, Kościelnej (vis-a-vis parkingu Urzędu Miasta) oraz Błońskiej 46/48 można zostawić takie sprzęty jak m.in. odkurzacz, kuchenkę mikrofalową, żelazko, toster. Warto pamiętać jednak, aby żaden z wymiarów urządzenia nie przekraczał 50 cm.

Poniżej wykaz sprzętów, które można wyrzucić do pojemników:
– Sprzęt małogabarytowy, którego żaden z zewnętrznych wymiarów nie przekracza 50 cm: Odkurzacze, zamiatacze do dywanów, urządzenia do szycia, oprawy oświetleniowe, kuchenki mikrofalowe, sprzęt wentylujący, żelazka, tostery, noże elektryczne, czajniki elektryczne, zegary i zegarki, golarki elektryczne, wagi, urządzenia do pielęgnacji włosów i ciała, kalkulatory, odbiorniki radiowe, kamery wideo, sprzęt wideo, sprzęt hi-fi, instrumenty muzyczne, sprzęt do odtwarzania dźwięku lub obrazu, elektryczne lub elektroniczne zabawki, sprzęt sportowy, komputery rowerowe, do nurkowania, biegania, wiosłowania itd., czujniki dymu, regulatory ciepła, termostaty, małogabarytowe narzędzia elektryczne i elektroniczne, małogabarytowe wyroby medyczne, małogabarytowe przyrządy do monitorowania i kontroli, małogabarytowe urządzenia automatycznie wydające produkty, mały sprzęt ze zintegrowanymi panelami fotowoltaicznymi.
– Małogabarytowy sprzęt informatyczny i telekomunikacyjny, którego żaden z zewnętrznych wymiarów nie przekracza 50 cm.
– Telefony komórkowe, GPS, kalkulatory kieszonkowe, routery, komputery osobiste, drukarki, telefony.
– Zużyte baterie i akumulatory
– Zużyte tonery

Od dziś łatwiejszy odbiór elektrośmieci w Podkowie - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.
Warning: Undefined array key "tresc" in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 62

Warning: Undefined variable $podpis in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 63

Treść komentarza
Podpis

reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.