reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

27

12 2022

Nowy rok – nowe połączenia i szczegóły kursowania Grodziskich Przewozów Autobusowych


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Grodziskie Przewozy Autobusowe obsługujące komunikację w powiecie zapowiedziały, że od początku 2023 roku, wejdzie w życie szereg udogodnień taryfowych dla pasażerów. Będą też dodatkowe połączenia, inne linie zaś zostaną wydłużone.


Istotna zmiana dotyczy seniorów 70+, którzy od 1 stycznia będą mogli jeździć za darmo na wszystkich trasach i liniach, także w przejazdach międzygminnych. Obecnie taka możliwość dotyczy tylko podróży dla posiadaczy międzygminnych.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

GPA zapowiedziały również, że nie wzrosną ceny biletów okresowych i jednorazowych – pozostaną na tegorocznym poziomie. Poza tym na wszystkich liniach mają zostać wprowadzone korekty czasu przejazdu autobusów, tak by były dostosowane do rzeczywistych warunków na trasach. Wydaje się, że to reakcja na ustawiczne głosy pasażerów o ciągłych spóźnieniach.

Przewoźnik podał również najważniejsze zmiany rozkładowe dotyczące poszczególnych połączeń. I tak:

– Linia 15 pojedzie nową trasą z Milanówka (przy stacji WKD Kazimierówka) przez centrum Milanówka, dalej ulicami 3 Maja, Orzeszkowej, Kopernika, Okulickiego do ul. Traugutta i dalej przez ul. Okrzei i Szwedzką do strefy przemysłowej przy ul. Zachodniej w Grodzisku Mazowieckim. Uruchomiony zostanie nowy przystanek Grodzisk Mazowiecki Zachodnia znajdujący się bliżej zakładów pracy. Autobusy kursować mają od poniedziałku do piątku w odstępach co godzinę. Rozkłady jazdy linii 15 i 25 zostały ze sobą powiązane, co sprawi, że między kładką na dworcu PKP, a Wólką Grodziską będą kursować na przemian co około pół godziny.

– Linia 17 zostanie wydłużona do Brwinowa i połączy trzy miasta. Będzie kursować na trasie Grodzisk Maz. Szpital – Milanówek – Brwinów Rynek. Autobusy od poniedziałku do piątku będą kursować co 30 minut, a w soboty, niedziele i święta – co godzinę.

– Powstanie nowa linia nr 18 łącząca bezpośrednio Milanówek z Grodziskiem Mazowieckim i kursująca w tygodniu co pół godziny, zaś w weekendy co godzinę. Autobusy pojadą z dworca kolejowego w Grodzisku Mazowieckim (przy kładce) ulicami Chrzanowską, Ludną, Wojska Polskiego, Podgórną, Kościuszki, Leśny Ślad, Gospodarską, Wspólną do centrum Milanówka i do ulicy Królewskiej. Czas przejazdu z rejonu cmentarza w Milanówku do Grodziska Mazowieckiego ma wynieść jedynie 12 minut.

– Autobusy linii 20 w Grodzisku pojadą przez ulice Bałtycką i Żytnią, a zatrzymają się na nowym przystanku przy osiedlu Diamentowym.

– W perspektywie zakończenia rozbudowy na WKD i częstszego kursowania kolejek autobusy linii 13, 20, 21 i 26 pojadą ulicami Spokojną i Radońską i obsłużą przystanek Grodzisk Maz. Radońska WKD.

–Część popołudniowych kursów linii 22 zostanie zastąpiona kursami linii 28, która od Makówki jeździ dalej do Czarnego Lasu. A zatem autobusy do Czarnego Lasu będą kursować po południu co 30 minut. Dodany zostanie także poranny kurs linii 28 przyjeżdżający do Grodziska Maz. na godz. 7.15.

– GPA deklarują, że poprawę jakości transportu poczują mieszkańcy Kaleni, Skuł, Piotrkowic, Grzegorzewic i Petrykoz. – Obsługą linii 30, 31, 32, 33, 50, 51, 52, 53 i 63 zajmie się PKS Tarnobrzeg Sp. z o.o.. Do obsługi większej liczby linii Operator zakupił już 10 nowych autobusów. Są to 2 autobusy Mercedes Sprinter oraz 8 autobusów marki MAN. Autobusy są obecnie w malowaniu w barwy GPA , a na ulice i linie GPA wyjadą wraz z początkiem roku. Częstotliwość kursowania linii 31 będzie wynosić 30 minut od poniedziałku do piątku, natomiast w soboty, niedziele i święta autobusy będą jeździć co 60 min – poinformował przewoźnik.

–Poranne kursy linii 31 z Petrykoz zostaną wydłużone z Grodziska Mazowieckiego ulicą 3 Maja do szkół średnich w Milanówku zapewniając rano lepsze, bezpośrednie połączenia dla licealistów.

–Trasa linii 50 zostanie skorygowana, dla efektywniejszego dowozu uczniów do szkół w Szczęsnem oraz Książenicach. Ponadto autobusy na nowej okrężnej trasie w godzinach szczytu wspomogą kursujące z Grodziska do Książenic, oblegane linie 32 i 33. – Rozkład tych trzech linii został ze sobą skorelowany, dzięki czemu po południu autobusy z dworca PKP w kierunku Kad, Opyp i Książenic będą odjeżdżać co ok. 15 minut – podały GPA.

Do obsługi linii 62 skierowany zostanie dodatkowy trzeci autobus. Jak zapewnia przewoźnik, punktualność tej linii powinna ulec znaczącej poprawie.

– Poprawiona zostanie komunikacja linii 32 i 33 z autobusami linii 63. Linia 63 natomiast zostanie wydłużona z Józefiny do Grodziska i zastąpi linię nr 34. – Dzięki temu Mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego, Odrano-Woli, Adamowizny i Osowca zyskają bezpośrednie połączenie z Nadarzynem, Jankami i Warszawą! – czytamy w komunikacie GPA.

– Ciesząca się wysoką frekwencją pasażerów linia 63 od 1 stycznia pojedzie częściej niż obecnie. Od poniedziałku do piątku: co 30 minut, natomiast w soboty, niedziele i święta: co 60 min. Pierwszy kurs do Warszawy (do P+R Al. Krakowska) dotrze ok. 4.40, natomiast ostatni autobus będzie odjeżdżał z przystanku P+R Al. Krakowska od poniedziałku do piątku o 23.20, natomiast w soboty, niedziele i święta o 23.50.

💬︎   dodaj komentarz

1

1
27-12-2022 12:53

1

1
27-12-2022 14:52

1

1
28-12-2022 17:46

pokaż wszystkie komentarze (7)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.