13 02 2020

Nowy plan antysmogowy całkowicie zakaże opalania węglem?

13.02.2020, godz.: 10:29
Nowy plan antysmogowy całkowicie zakaże opalania węglem?
fot. mazowieckie.pl

Urząd marszałkowski Mazowsza pracuje nad sporządzeniem nowego planu ochrony powietrza w województwie. Urzędnicy nie wykluczają całkowitego zakazu stosowania węgla do palenia w piecach.

Mazowiecka ucwhała antysmogowa wprowadzona w październiku 2017 roku nakłada zakaz spalania najgorszych jakościowo paliw, ale nie obejmuje zupełnego zakazu stosowania węgla. Tymczasem urząd marszałkowski przygotowuje nowy plan ochrony powietrza, mając na uwadze rosnące wskaźniki emisji spalin i gazów cieplarnianych.

Jak podał Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego – cytowany przez Portal Samorządowy – obecnie nanoszone są zmiany i poprawki do projektu, a ostateczna jego forma pojawi się dopiero w momencie wyłożenia dokumentu do konsultacji społecznych, czyli na przełomie lutego i marca.

Dokument powstaje z uwzględnieniem danych dotyczących smogu, uzyskanych także z podwarszawskich gmin. Są one analizowane pod kątem przygotowania rozwiązań, które znajdą się w nowym planie ochrony powietrza.

Autorzy opracowania poważnie biorą pod uwagę wprowadzenie całkowitego zakazu używania węgla jako opału, w myśl zaostrzenia walki z „kopciuchami”.

💬︎ 1

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “Nowy plan antysmogowy całkowicie zakaże opalania węglem?”

  1. Galacticos pisze:

    Tak to jest jak sie komus nudzi , Niech sie wezma lepiej za konkretna prace, chyba ze wszystkim na kazdej wiosce zamontuja np. gaz gdzie obecnie najblizszy gazociag jest ze 20 km dalej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.