26 04 2020

Nowy park na granicy Grodziska i Chrzanowa Dużego

26.04.2020, godz.: 10:21
Nowy park na granicy Grodziska i Chrzanowa Dużego
Fot. grodzisk.pl

Zakończyły się prace związane z zagospodarowaniem trzyhektarowego terenu na granicy Grodziska i Chrzanowa Dużego. Tuż za strefą przemysłową mamy nowy park leśny.

Nowy park powstał w rejonie ul. Cieszyńskiej (skręt w prawo za firmą Danfoss) w ramach „Działań na rzecz ochrony klimatu” i jest nieco innym obiektem niż parki miejskie. Tam większość terenu nie została naruszona, jedynie utworzono specjalne ścieżki mineralne, aby można było komfortowo po tym terenie się poruszać. – Jest też gdzie odpocząć i spokojnie wsłuchiwać się w odgłosy przyrody – w uroczych zakątkach parku znajdują się stoły piknikowe z ławkami. Oczywiście pojawiły się też nowe nasadzenia – ogromne rabaty z krzewami, gatunków zbliżonych do naturalnie występujących na tego rodzaju terenach i jednocześnie ozdobnych. Jest w śród nich tarnina, jeżyna, bez czarny, derenie, kalina. Posadzono również ponad 120 drzew – głównie w części niedostępnej – stanowiącej pas izolacyjny po wschodniej stronie  Grodziskiej Oczyszczalni Ścieków. Dlatego warto odwiedzać park o różnych porach roku – teraz kwitną czereśnie i przepięknie wygląda wierzba płacząca nad rzeką – poinformowali urzędnicy.

Park jest położony u zbiegu dwóch rzek: Rokitnicy i Rokicianki. W pobliżu miejsca, gdzie obie rzeki łączą się, bobry zbudowały tamę, przez co utworzyło się małe rozlewisko. Dzięki swojemu położeniu, nowy park jest miejscem gdzie często pojawia się dzika zwierzyna. Ustawiono więc tam paśnik dla zwierzaków roślinożernych oraz podsyp do dokarmiania ptaków. Niebawem w parku powinny pojawić się tablice informacyjne dotyczące dokarmiania.

💬︎ 4

Dodaj Komentarz

4 odpowiedzi na “Nowy park na granicy Grodziska i Chrzanowa Dużego”

 1. Anonim pisze:

  Achh, przy oczyszczalni pełną piersią odetchnąć, a może i się okarze że na taka inchalacja COVID szkodzi.

  • JSC pisze:

   Pracowałem w tej okolicy miesiąc i tylko raz czułem odór zdolny wygonić mnie z tego parku.

  • Anonimie,”okarze się” powinieneś napisać następująco OKAŻE SIĘ,warto włączyć sobie słownik, lub do niego zajrzeć……szkoła podstawowa III, no może IV klasa………hi…hi…hi… albo może lepiej się nie „popisywać”

  • Ja pisze:

   A może okaże się, że ludzie jednak będą zadowoleni inhalowaniem się wśród zieleni. Jeśli już piszesz negatywne opinie postaraj się pisać bez błędów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.