29 07 2020

Nowy dyrektor szkoły w Książenicach. Zielone światło dla Cezarego Skalskiego

29.07.2020, godz.: 13:23
Nowy dyrektor szkoły w Książenicach. Zielone światło dla Cezarego Skalskiego
fot. Zespół Szkół nr 1 w Grodzisku Maz.

Zgodnie z zapowiedziami burmistrza – o których pisaliśmy tutaj – Cezary Skalski został zarekomendowany na dyrektora Szkoły Podstawowej w Książenicach, a rada pedagogiczna placówka wydała jednoznacznie pozytywną opinię w tej sprawie.

Konkurs na dyrektora szkoły w Książenicach budził duże zainteresowanie społeczności lokalnej, a to rzecz jasna pokłosie. konfliktu części nauczycieli z dotychczasową dyrektor Krystyną Szymańską. Sprawę szeroko opisywaliśmy tutaj.

Sam konkurs ze względów formalnych nie znalazł rozstrzygnięcia przed komisją, a to znaczyło, że rekomendacja nowego dyrektora szkoła leżała będzie w gestii burmistrza. Nam jako pierwszym burmistrz Grzegorz Benedykciński zdradził, że zarekomenduje radzie pedagogicznej Cezarego Skalskiego.

Dziś nowy dyrektor ma już zielone światło do działania. – Rada pedagogiczna jednoznacznie pozytywnie zaopiniowała rekomendację Cezarego Skalskiego. A to bardzo nas cieszy, gdyż jest to kandydat od dawna działający w naszej oświacie, ma świetną opinię w środowisku i jesteśmy spokojni o jego filozofię pracy w szkole w Książenicach. Obecnie pan dyrektor zapoznaje się z dokumentacją szkoły, a od strony formalnej potrzebujemy jeszcze opinii z kuratorium oświaty w sprawie objęcia przez niego stanowiska – mówi nam wiceburmistrz Tomasz Krupski, który w gminie odpowiada za oświatę.

Cezary Skalski pełnił wcześniej funkcję dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Grodzisku. Wkrótce starostwo powiatowe, któremu podlega placówka, powinno zorganizować konkurs na nowego dyrektora.

💬︎ 3

Dodaj Komentarz

3 odpowiedzi na “Nowy dyrektor szkoły w Książenicach. Zielone światło dla Cezarego Skalskiego”

 1. Obserwator pisze:

  Niestety ta zmiana wcale nie jest korzystna dla szkoły. Wszyscy mieliśmy nadzieję, że dyr. zostanie ktoś zupełnie niezależny. Tymczasem Burmistrz wybrał ” swojego” człowieka a więc nic się nie zmieniło… będzie kolesiostwo i układy… Ciekawe ile osób odejdzie z pracy dzięki tej super zmianie…

  • anonim z sąsiedztwa pisze:

   to aż dziw bierze, że do konkursu nie stanęła żadna z osób, które tak ochoczo doniosły na poprzednia dyrektorkę. Wolny wakat, a po pismach można było wnioskować, że znają się lepiej i są wręcz specjalistami w zakresie zarządzania placówkami oświatowymi. Mam nadzieję, że nowego dyrektora rodzice tak szybko nie wykończą.

 2. Brak słów pisze:

  Brawo Panie Dyrektorze, moje Gratulacje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.