reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

05

09 2022

Nowy budynek grodziskiego ratusza w finale konkursu "Modernizacja roku". Zdecydują nasze głosy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Urząd Gminy Grodzisk Maz.Nowy budynek grodziskiego ratusza w finale konkursu "Modernizacja roku". Zdecydują nasze głosy - Grodzisk News


Grodzisk zna smak najwyższych wyróżnień w konkursie. W ubiegłych latach wygrał cały konkurs, gdy na szczycie zestawienia znalazła się Mediateka. Wcześniej zwycięstwo w swojej kategorii odniosła modernizacja grodziskiej Szkoły nr 1.


Teraz gmina liczy na sukces budowy ratusza. W opisie konkursowym możemy przeczytać, że „cechą wyróżniającą konstrukcję budynku jest półkolisty kształt, okalający urokliwą, secesyjną willę "Niespodzianka", usytuowaną w bezpośrednim sąsiedztwie. Nowoczesna konstrukcja fasady szklanej Ratusza stanowi powierzchnię odbicia dla zabytkowej willi. Budynek jest przeszklony niemal w całości - zarówno na zewnątrz, jak i w środku, przeziernymi ściankami działowymi. Ratusz spełnia najwyższe standardy estetyczne i funkcjonalne, jest przeznaczony jest do obsługi osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Wyposażony w panele fotowoltaiczne i solary jest przestronny, transparentny i zasilany w sposób przyjazny środowisku.”

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Charakterystycznymi elementami są także oświetlenie fasady szklanej oraz zegar z herbem Grodziska Mazowieckiego umieszczony w żelbetowej części elewacji, ratusz ma być „przykładem udanego łączenia nowoczesnych standardów architektonicznych z zabytkową architekturą zlokalizowaną w bliskim sąsiedztwie.

Grodziska inwestycja po przejściu pierwszego i drugiego etapu znalazła się w ścisłym finale konkursu. I znowu o ewentualnym sukcesie mogą zadecydować głosy mieszkańców.

Głosować można raz dziennie TUTAJ.

Głosowanie trwa do 28 września do godziny 15.00


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

KU CHWALE I SEKRETARZOWI HIP HIP HURA NIECH ŻYJE.

jurek
06-09-2022 10:35

Od wieków to samo. Siedziba rajców miejskich, wybudowana za pieniądze podatników musi być najpiękniejsza. A lud powinien to jeszcze okrzyknąć jako wspaniały sukces.

Sorki
06-09-2022 13:11

Ja tam się cieszę, w nowym budynku jest mi wygodniej gdy idę załatwiać sprawy. Dodatkowo wizualnie podoba mi się. 20 lat temu gdy chodziłem załatwiać sprawy w poprzednim budynku było tak sobie ciasnawo i trzeba kluczyć klatkami schodowymi i korytarzami. Dla mnie jest wygodniej i ładniej:)

wojak33
06-09-2022 14:06

pokaż wszystkie komentarze (4)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.