TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

06

10 2020

Nowe koronawirusowe obostrzenia. Dotyczą m.in. maseczek


Grodzisk News


Nowe koronawirusowe obostrzenia. Dotyczą m.in. maseczek - Grodzisk News


Na dzisiejszym briefingu prasowym minister zdrowia Adam Niedzielski w towarzystwie szefa policji policji gen. insp. Jarosława Szymczyka zapowiedział "zero tolerancji dla osób nieprzestrzegających zasad bezpieczeństwa". Od soboty wejdą w życie nowe obostrzenia, dotyczące m.in noszenia maseczek.


reklama Grodzisk mazowiecki

- Liczba zgonów pokazuje, z jak poważną sytuacją mamy do czynienia. Mimo tego, że od dłuższego czasu staramy się przekonywać, jak groźny jest wirus, jak ogromne znaczenie ma przestrzeganie obostrzeń i stosowanie się do zaleceń: dystans i zakładanie maseczek, to mamy sytuację taką, że nie zawsze te obostrzenia i normy zachowania społecznego są przestrzegane - rozpoczął dzisiejsze wystąpienie medialne minister.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowieckiOdniósł się w ten sposób do koronawirusowych liczb z ostatniego dnia: zmarło 58 osób, odnotowano także 2236 nowych zakażeń. ? Od soboty (10 października) obowiązek zasłaniania ust i nosa będzie wprowadzony zarówno w strefie żółtej jak i czerwonej - zapowiedział szef resortu zdrowia i dodał, iż nowe rozporządzenie będzie zwalniało z noszenia maseczki jedynie osoby, które przedstawią odpowiednie zaświadczenie od lekarza, ponadto zaś obywatele legitymujący się orzeczeniem o niepełnosprawności.Od chwili wejścia w życie nowych przepisów osoby niezakrywające ust i nosa będą musiały wylegitymować się odpowiednim zaświadczeniem. W przypadku braku dokumentu mogą zostać ukarane mandatami. Jak mówił minister - surowo.- Razem z komendantem głównym Jarosławem Szymczykiem rozmawialiśmy na temat egzekwowania obowiązku zasłaniania ust i nosa. Wprowadzamy politykę zero tolerancji dla osób nieprzestrzegających zasad bezpieczeństwa - mówił Niedzielski.A to nie wszystko. - Wprowadzamy zakaz udostępnienia miejsc do tańczenia w lok. gastronomicznych lub w innych zamkniętych przestrzeniach. Ograniczymy liczbę uczestników zgromadzeń: nie może być większa niż 150 osób. A odległość pomiędzy zgromadzeniami nie może być mniejsza niż 100 metrów - dodał.
Dodaj komentarz

Odpowiadasz na

Robicie zakazy i nakazy......a co z pociagami ???...od pewnego czasu zabrano w PKP po jednej jednostce pociągu ./ Skierniewice- Warszawa/...i w godzinach porannych gdzie tłumy jadą do pracy JEST TRAGEDIA - ŚCISK .......Za to się weście a nie za śmieszne noszenie maseczek i straszenie o karach - bo do tego nie macie prawa....


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.