reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

29

06 2023

Nowa linia GPA i zmiany w rozkładach kilku innych od 1 lipca


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: gpa.grodzisk.plNowa linia GPA i zmiany w rozkładach kilku innych od 1 lipca - Grodzisk News


Grodziskie Przewozy Autobusowe wprowadzają od 1 lipca zmiany w rozkładach jazdy autobusów na kilku liniach. Dodatkowo przewoźnik uruchomi dla pasażerów nową linię oznaczoną numerem 14.


Autobusy z "czternastką" kursować będą w relacji pomiędzy stacją PKP w Błoniu, a przystankiem kolejowym w Płochocinie. Nowa linia ma jak na razie kursować do 20 sierpnia. Co będzie później – GPA poinformują później, gdy oceni, jakim zainteresowaniem cieszy się ta linia.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Od lipca autobusy linii 10, 11, 12, 13 i 14 będą odjeżdżać spod dworca PKP w Błoniu w kierunku miasta (przystanków Okrzei i Nowakowskiego) na przemian, uzyskując od ok. godz. 9:00 średnią częstotliwość kursowania ok. 15 minut – poinformowały GPA.

– Dzięki temu Mieszkańcy Błonia korzystający z połączeń kolejowych Koleje Mazowieckie - KM będą mogli po przyjeździe na stację Błonie (bez względu na godzinę przyjazdu pociągu) po odczekaniu najwyżej kilku minut podjechać autobusem do centrum miasta. Nowy rozkład powinien także wyeliminować opóźnienia i poprawić punktualność kursowania linii 11. Dodane zostały ok. 5-10 min postoje na przystanku końcowym Nowa Górna, a w niektórych kursach wydłużony został czas przejazdu pomiędzy przystankami Piorunów i Błonie Wyszyńskiego – dodał przewoźnik.

Więcej informacji tutaj.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Szkoda, że na terenie Grodziska autobusy nie są dopasowane w odpowiedniej częstotliwości do pociągów.. szkoda, że jak już jest autobus to ciagle się spóźnia i podróżni na te pociągi po prostu się nie wyrabiają..

Pasażerowie
01-07-2023 02:05
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.