TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

30

08 2016

?Noce i dnie? królowały w Podkowie. Zobaczcie!


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Na kilka godzin Podkowa Leśna przeniosła się w realia powieści Marii Dąbrowskiej ?Noce i dnie?. Aktorzy oraz mieszkańcy przebrani w stroje tamtej epoki oryginalne dorożki jeżdżące po ulicach miasta i? burmistrz Artur Tusiński wcielający się w postać Józefa Toliboskiego i rwący nenufary w wodzie. To trzeba zobaczyć jeszcze raz, do czego zachęcamy poniżej.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W sobotę odbył się bowiem II Podkowiański spacer z... ?Nocami i dniami?, w pierwszej ubiegłorocznej edycji za kanwę wydarzenia posłużyła ?Lalka? Bolesława Prusa. Miejska Biblioteka Publiczna w Podkowie Leśnej postanowiła kontynuować inicjatywę, która jak się okazuje została entuzjastycznie przyjęta przez mieszkańców.

? Kanwę wydarzenia stanowiły (wydane w 2001 r. przez Wydawnictwo ?Iskry?, opracowane przez dr Ewę Głębicką) fragmenty korespondencji Marii i Mariana Dąbrowskich z lat 1909-1925 pt. ?Ich noce i dnie? w interpretacji aktorów Bożeny Furczyk i Marcina Popczyńskiego, którzy wcielili się także w role Barbary i Bogumiła Niechciców. Nasz burmistrz Artur Tusiński, zaprezentował postać Józefa Toliboskiego i był najważniejszą postacią ? kulminacyjnej, mrożącej krew w żyłach sceny. Dzięki hartowi ducha i odwadze zaprezentowanym podczas wyprawy po nenufary, której finał został przyjęty owacjami na stojąco, stał się bohaterem niezapomnianego wydarzenia, jakim zostanie w naszej pamięci II Podkowiański spacer z? ?Nocami i dniami?. Niewątpliwym atutem spaceru były stroje z epoki, w których występowali zarówno aktorzy, jak i uczestnicy ?Spaceru?. Dzięki doskonałej pogodzie oraz jeszcze wspanialszej publiczności mamy przyjemność przedstawić Państwu pierwsze fotografie ze ?Spaceru? ? mówi Dorota Skotnicka, dyrektor podkowiańskiej biblioteki.

A zatem zachęcamy do obejrzenia filmu oraz zdjęć poniżej.

fot. Miejska Biblioteka Publiczna w Podkowie Leśnej...

💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.