19 05 2020

Niewybuch na Królewskiej w Grodzisku. Saperzy w akcji

19.05.2020, godz.: 14:30
Niewybuch na Królewskiej w Grodzisku. Saperzy w akcji
fot.

Podczas prac budowlanych na ul. Królewskiej w Grodzisku robotnicy natrafili na pocisk większych rozmiarów – prawdopodobnie niewybuch z okresu drugiej wojny światowej. Saperzy pracują nad usunięciem niebezpiecznego przedmiotu.

Pracownicy budowy o znalezisku poinformowali policję już przed południem. – Taką informację dostaliśmy około godz. 10.00, a po jej potwierdzeniu wezwana została jednostka saperska. Celem jest usunięcie pocisku, który prawdopodobni pochodzi z czasów drugiej wojny światowej, ale dokładna ocena tego materiału należy do saperów – mówi nam asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

– Po sprawdzeniu sytuacji teren został przekazany właścicielowi, który czekał na przyjazd saperów. Ci już zabezpieczają pocisk – dodaje.

Zostanie zabrany i bezpiecznie zdetonowany na poligonie.

1

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “Niewybuch na Królewskiej w Grodzisku. Saperzy w akcji”

  1. Nikt pisze:

    Ściema saperzy byli ale nic nie wywozili 😃

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata