TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

19

11 2015

Nietypowe oznakowanie w Podkowie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Wczoraj w Podkowie Leśnej ustawiono nowe znaki drogowe. Informują i ostrzegają o zwierzętach, które w danym miejscu mogą pojawić się na drodze.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W miejscach takich jak Podkowa, gdzie las jest częścią miasta, żyje mnóstwo zwierząt. Te czasami pojawiają się na jezdni i zdarza się, że giną pod kołami auta. Rozjechana wiewiórka, czy jeż nie są rzadkością, ale na drodze możemy też spotkać dużą leśną zwierzynę (np. dzika), z którym zderzenie może być tragiczne w skutkach również dla ludzi jadących autem. Ponadto należy pamiętać, że za powstałe szkody w wyniku kolizji z dzikimi zwierzętami odpowiadają kierujący.

Aby zwrócić uwagę kierowców na żyjące na terenie Podkowy zwierzęta, zostały ustawione specjalne znaki drogowe, które informują, że w danym miejscu na jezdni może pojawić się np. dzik, czy paw. Łącznie pojawiło się 10 znaków, które wyróżniają się formą więc powinny przyciągać uwagę i powodować u prowadzących pojazdy zdjęcie nogi z gazu. I tak: na ul. Akacjowej ustawiony został znak ?Pawie?, znak ?Wiewiórki? stanął na ul. Brwinowskiej (koło Komisariatu Policji), ul. Bukowej (na odcinku Wschodnia?Jaworowa) oraz na skrzyżowaniu Bluszczowej, Kwiatowej i Parkowej, znak ?Jeże? pojawił się na ul. Myśliwskiej (na odcinku Bobrowa?Błońska), Wrzosowej (w okolicach Storczyków) i Parkowej (blisko WKD Zachodniej),
znak ?Dziki? - na skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza z ul. Mickiewicza oraz przy ul. Jeleniej (przy Przychodni Zdrowia) oraz znak ?Kaczki? przy stanął na ul. Lilpopa (przy wjeździe do Parku Miejskiego).

💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.