TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

19

11 2015

Nietypowe oznakowanie w Podkowie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Nietypowe oznakowanie w Podkowie - Grodzisk News


Wczoraj w Podkowie Leśnej ustawiono nowe znaki drogowe. Informują i ostrzegają o zwierzętach, które w danym miejscu mogą pojawić się na drodze.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W miejscach takich jak Podkowa, gdzie las jest częścią miasta, żyje mnóstwo zwierząt. Te czasami pojawiają się na jezdni i zdarza się, że giną pod kołami auta. Rozjechana wiewiórka, czy jeż nie są rzadkością, ale na drodze możemy też spotkać dużą leśną zwierzynę (np. dzika), z którym zderzenie może być tragiczne w skutkach również dla ludzi jadących autem. Ponadto należy pamiętać, że za powstałe szkody w wyniku kolizji z dzikimi zwierzętami odpowiadają kierujący.

Aby zwrócić uwagę kierowców na żyjące na terenie Podkowy zwierzęta, zostały ustawione specjalne znaki drogowe, które informują, że w danym miejscu na jezdni może pojawić się np. dzik, czy paw. Łącznie pojawiło się 10 znaków, które wyróżniają się formą więc powinny przyciągać uwagę i powodować u prowadzących pojazdy zdjęcie nogi z gazu. I tak: na ul. Akacjowej ustawiony został znak ?Pawie?, znak ?Wiewiórki? stanął na ul. Brwinowskiej (koło Komisariatu Policji), ul. Bukowej (na odcinku Wschodnia?Jaworowa) oraz na skrzyżowaniu Bluszczowej, Kwiatowej i Parkowej, znak ?Jeże? pojawił się na ul. Myśliwskiej (na odcinku Bobrowa?Błońska), Wrzosowej (w okolicach Storczyków) i Parkowej (blisko WKD Zachodniej),
znak ?Dziki? - na skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza z ul. Mickiewicza oraz przy ul. Jeleniej (przy Przychodni Zdrowia) oraz znak ?Kaczki? przy stanął na ul. Lilpopa (przy wjeździe do Parku Miejskiego).
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.