reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

04

04 2021

Narodowy Spis Powszechny. Zrobisz to internetowo lub z pomocą urzędnika


Grodzisk News


foto: Mat. prasoweNarodowy Spis Powszechny. Zrobisz to internetowo lub z pomocą urzędnika - Grodzisk News


Od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny a udział w nim jest obowiązkowy dla każdego pełnoletniego mieszkańca. Spisać możemy się samodzielnie – przez internet lub z pomocą urzędnika.


reklama Grodzisk mazowiecki

Ponieważ spis jest obowiązkowy, to nie warto z nim zwlekać. Do aplikacji zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki. Dla cudzoziemców bez numeru PESEL przewidziano odrębny tryb logowania z wykorzystaniem poczty e-mail.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Nie masz komputera? Pomogą urzędnicy
Osoby, które nie mają komputera lub telefonu z Internetem, mogą poprosić o pomoc najbliższych lub udać się do Urzędu Miejskiego i zgłosić chęć udziału w NSP 2021. Na spisującą się osobę będzie czekać specjalnie przygotowany komputer z dostępem do sieci internetowej. W razie pytań lub problemów wsparciem będzie służyć wyznaczony do tego pracownik Urzędu.

Ze względu na sytuację epidemiczną warto wcześniej sprawdzić telefonicznie dostępność punktu spisowego i umówić się w Urzędzie na konkretną godzinę.

Można również spisać się przez telefon dzwoniąc na infolinię spisową pod nr 22 279 99 99.

Jeśli z ważnych powodów nie spisaliśmy się przez Internet – w domu lub w Urzędzie Miejskim – musimy spodziewać się telefonu od rachmistrza lub jego wizyty. WAŻNE – gdy skontaktuje się z nami rachmistrz, nie możemy już odmówić udziału i musimy się spisać.

💬︎   dodaj komentarz

A przecież panuje pandemia, to jak jedno po drugim będzie działać komputerowo, by się spisać i będzie przenosić zarazki. Gdzie tu logika?????? Jest też bardzo duża grupa osób starszych nie znających się na komputerze i nie posiadający go w domu, to jak się spiszą- nawet jak jakimś cudem dotrą do urzędu pomoc pracownika dla mnie to jest wielki znak zapytanie - gdzie tu rodoo ?????????
Rachmistrz powinien mieć wynik testu z dnia aktualnego, jak się do kogoś będzie wybierał. Chodzenie od domu do domu to będzie tylko przenoszenie zarazków, a kto później będzie nas leczyć?????

abc
06-04-2021 17:44


reklama Grodzisk mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.