TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

31

01 2022

Nabór wniosków na rozbudowę obiektów sportowych. W puli 30 mln zł


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayNabór wniosków na rozbudowę obiektów sportowych. W puli 30 mln zł - Grodzisk News


30 mln zł – tyle w tym roku samorząd Mazowsza przeznaczy na rozbudowę i modernizację infrastruktury sportowej w regionie. To kolejna szansa na tworzenie boisk, skateparków, ścianek wspinaczkowych, a nawet lodowisk w ramach programu „Mazowsze dla sportu 2022”. Nabór wniosków potrwa do 21 lutego.


– Widzimy, że ten program się sprawdza i przynosi bardzo dobre rezultaty. Baza sportowa na Mazowszu sukcesywnie się powiększa, a zainteresowanie samorządów lokalnych jest ogromne. Już w ubiegłorocznej edycji wniosków było tak dużo, że w ciągu roku zwiększyliśmy pulę środków z 10 mln zł do 31 mln zł. Poza tym obserwujemy rynek i widzimy, jakie skutki niesie za sobą wysoka inflacja. Dlatego też w tym roku już na starcie postanowiliśmy zwiększyć pulę środków przeznaczonych na ten cel, by pomóc jak największej liczbie samorządów i zrealizować jak najwięcej inwestycji – mówi marszałek Adam Struzik.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej „Mazowsze dla sportu 2022” to jeden z autorskich programów wsparcia realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego. Skierowany jest do wszystkich jednostek samorządu terytorialnego z Mazowsza. O pomoc finansową mogą ubiegać się zatem zarówno gminy, jak i powiaty, które chcą odnowić bądź rozbudować bazę sportową na swoim terenie.

przekroczyć 300 tys. zł i wynieść więcej niż 75 proc. kosztów kwalifikowalnych. Każdy samorząd może złożyć tylko jeden wniosek na jedno zadanie, a szansę na dofinansowanie mają inwestycje przygotowane i planowane, które zostaną zrealizowane najpóźniej do 31 grudnia br.

Nabór wniosków trwa do 21 lutego br. Dokumenty można składać w formie papierowej osobiście w kancelarii ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Jagiellońska 26 lub w punktach kancelaryjnych Urzędu; za pośrednictwem poczty lub poczty kurierskiej na adres Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Departament Edukacji Publicznej i Sportu, ul. B. Brechta 3, 03–472 Warszawa w zamkniętej kopercie z dopiskiem (Nabór Wniosków Mazowsze dla sportu 2022) lub w wersji elektronicznej za pomocą profilu zaufanego ePUAP.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.