reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

16

05 2023

Na terenie CPK powstanie najwyższa wieża kontroli ruchu lotniczego w Polsce


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: CPKNa terenie CPK powstanie najwyższa wieża kontroli ruchu lotniczego w Polsce - Grodzisk News


Spółka Centralny Port Komunikacyjny zbiera oferty na wykonanie projektu wieży kontroli ruchu lotniczego, która ma powstać na terenie Portu Solidarność. Ma to być najwyższy taki obiekt w kraju.


Wstępna wysokość sali operacyjnej kontrolerów jest określona w tz.w master planie. Przewiduje on, że będzie się ona znajdować na wysokości około 90 metrów nad płytą lotniska. Oznacza, to że cały obiekt może mieć nawet 105 metrów wysokości, co będzie oznaczało, że będzie to zdecydowanie najwyższa taka wieża w Polsce i możliwe, że stanie się jednym z symboli CPK.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Obecnie najwyższe wieże kontroli lotów są w Katowicach (46 metrów) i Krakowie (45 metrów), co oznacza, że obiekt budowany na potrzeby CPK będzie ponad dwukrotnie wyższy. – Biorąc pod uwagę założenia master planu CPK, a także doświadczenia naszego partnera – Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, której kontrolerzy będą czuwać nad bezpieczeństwem ruchu lotniczego w nowym obiekcie, już dziś możemy powiedzieć, że będzie to najwyższa i najnowocześniejsza tego typu wieża w Polsce. Jej projekt powstanie w ścisłej współpracy z master architektem lotniska, czyli firmą Foster + Partners, co powinno zagwarantować spójność architektoniczną z terminalem – mówi Eliza Wysocka z Biura Projektowania i Inżynierii Programu Lotniskowego CPK.

Przetarg ten jest skierowany do 9 firm i 4 konsorcjów z którymi pod koniec 2022 r. spółka CPK podpisała umowę ramową na projektowanie obiektów wspierających lotnisko więcej tutaj. Oferty projektantów zbierane będą do 6 czerwca. Zgodnie z harmonogramem w I kwartale 2024 r. powinny być gotowe wstępne wizualizacje.

W ramach zamówienia, zwycięzca przetargu m.in. przygotuje koncepcję, projekt budowlany i uzyska pozwolenie na budowę.

Na terenie CPK powstanie najwyższa wieża kontroli ruchu lotniczego w Polsce - Grodzisk Newsfoto: CPK


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

1 kwietnia to już był 🤣🤣🤣 Przestańcie wciskać ludziom głupotę że to cpk w ogóle powstanie !!! Podobno Jarkowi pomnik na księżycu mają postawić 😏 może ktoś coś wie ???
PiS


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.
Warning: Undefined array key "tresc" in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 62

Warning: Undefined variable $podpis in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 63

Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.