TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

13

11 2015

Na spotkaniu z mieszkańcami o niskiej emisji


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Podkowa Leśna jest kolejną gminą z naszego regionu, która opracowuje Plan Gospodarki Niskoemisyjnej (PGN). Miesiąc po tym, jak magistrat poinformował o rozpoczęciu przygotowań takiego dokumentu, swoje uwagi na temat PGN będą mogli wyrazić mieszkańcy miasta ogrodu. Spotkanie odbędzie się 17 listopada.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W ramach opracowywania podkowiańskiego PGN, oprócz strategicznego dokumentu magistrat zamierza też stworzyć bazę danych w arkuszu kalkulacyjnym zawierającą informacje pozwalające na ocenę gospodarki energią w mieście, wraz z inwentaryzacją emisji CO2. Kolejnym punktem projektu będą szkolenia pracowników magistratu na temat problematyki związanej z tworzeniem, realizacją i monitorowaniem PGN, nie braknie również promocji PGN wśród mieszkańców, a także oceny oddziaływania opracowanego planu na środowisko.

Ważną kwestią będzie również aktywność samych mieszkańców. Ma jej służyć m.in. wspomniane spotkanie w sali lustrzanej podkowiańskiego Pałacyku Kasyno (Lilpopa 18) we wtorek 17 listopada o godz. 18.00. Głównym celem jest zapoznanie podkowian z założeniami PGN. Mieszkańcy dowiedzą się jak dokument w praktyce przełoży się na korzystanie z poszczególnych źródeł energii.

? Poznanie opinii mieszkańców z pewnością wpłynie pozytywnie na końcowy efekt i funkcjonalność przyjętych rozwiązań ? zachęca Artur Tusiński, burmistrz Podkowy.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.